Dwie policyjne akcje jednego dnia. Jakie efekty?

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dwie policyjne akcje jednego dnia. Jakie efekty?
Dwie policyjne akcje prowadzili w poniedziałek tczewscy mundurowi. Mowa o "Trzeźwej autostradzie" i akcji pod kryptonimem "Bezpieczny pieszy". Jakie są ich efekty?

Podczas porannych działań prowadzonych na autostradzie tczewscy policjanci przebadali 123 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. We wszystkich tych badaniach kierowcy byli trzeźwi.

- Przypominamy, że brak alkoholu w wydychanym powietrzu nie oznacza, że jesteśmy w pełni sprawni i możemy prowadzić samochód. Zmęczenie powoduje opóźnienie reakcji, która jest bardzo istotna podczas dynamicznych sytuacji na drodze. Jeżeli czujesz, że jesteś zmęczony, nie wsiadaj za kierownicę! Sen, odpowiedni posiłek i regeneracja są niezwykle istotnymi czynnikami dla bezpieczeństwa Twojego, Twoich bliskich i innych użytkowników dróg. -mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Wczoraj funkcjonariusze prowadzili również drugie działania pn. "Bezpieczny pieszy". W wyniku tych działań policjanci z drogówki ujawnili 25 wykroczeń, w których ukarali łącznie 12 osób. Mundurowi w tym czasie zwracali szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci

reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych.

- Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez pieszych jest przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. - dodaje rzecznik.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  ktoś_gość

  12.02.2019, 19:28

  brak wyników

  nasi dzielni policjanci nie złapali nietrzezwych to pan rzecznik błysnął tekstem : " Przypominamy, że brak alkoholu w wydychanym powietrzu nie oznacza, że jesteśmy w pełni sprawni i możemy prowadzić samochód ".....

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • ooo_gość

  13.02.2019, 08:56

  ciekawe

  znowu tcz.pl ma zdjecie z lata ciekawe czemu nie zrobia teraz zdjęcia jak policja śpi na 30 stycznia jak nie maja zdjecia to moge wam wysłać jak policja pracuje

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
 • +3

  gosc_gość

  13.02.2019, 15:34

  I co z tego, że 'śpi' ?

  W czasie 'PRZERWY W PRACY' policjant może robić co chce. Zjeść posiłek w Mac'u czy też po prostu się zdrzemnąć. Przerwa w pracy należy się każdemu. Ja wolę żeby swoją przerwę 'przespał' w samochodzie na mieście niż zjeżdżał na przerwę na komendę.

  Cytuj
  IP: 77.20.xx0.xx9 
 • -1

  Martyna_gość

  15.02.2019, 13:25

  Zgadzam się z przedmówcą że podczas tzw. przerwy w pracy można robi co się chce Dlaczego komendant Tczewskiej policji nie zakupi śpiworów? W sezonie letnim gdy jest ciepło policja może przecież wypoczywać na trawie otulona w śpiwór po wyjściu z radiowozu Np. nastawić sobie budzik na 15-20 minut ...a po tym do maca , wiadomo jak człowiek się przespi to musi coś zjeść kawę wypić!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.