Spędzą wakacje z Wojskami Obrony Terytorialnej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Spędzą wakacje z Wojskami Obrony Terytorialnej
Kolejni żołnierze zasilą 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. W Malborku ponownie odbędzie się wcielenie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji "Wakacje z WOT".

Zamiast w góry czy nad morze wybiorą się na poligon. Wojskowy rynsztunek zastąpi wakacyjną, podróżną torbę. Twarze pokryje maskujący kamuflaż a plażowe obuwie ustąpi miejsca ciężkim wojskowym butom. Nadchodzące wakacje spędzą w wyjątkowy sposób - zostaną żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Już w najbliższy piątek, 28 czerwca w Malborku kolejni chętni stawią się w 71 batalionie lekkiej piechoty i wstąpią w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. Adama Dedio.

Termin czerwcowego wcielenia nie jest przypadkowy. Pokrywa się on z rozpoczynającą się przerwą wakacyjną od nauki szkolnej, a to powiązano z realizacją projektu "Wakacje z WOT". Projekt ten jest następstwem zakończonej sukcesem akcji "Ferie z WOT", która realizowana była w okresie ferii zimowych w województwie pomorskim. Stanowi on również odpowiedź na zainteresowanie wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich, studentów oraz kadry dydaktycznej.

Pierwszy dzień wcielenia to przyjęcie, umundurowanie oraz dokonanie wszystkich czynności ewidencyjnych. Następnie żołnierze rozpoczną ćwiczenia praktyczne. Podczas 16 dni szkolenia instruktorzy położą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też orientacji topograficznej. W ostatnim dniu żołnierze OT pełniący TSW odbędą egzamin końcowy na tzw. pętli taktycznej. Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, podczas której żołnierze wypowiedzą słowa roty oraz z dumą wykrzykną, że pozostają "Zawsze gotowi, zawsze blisko", by pomagać lokalnej społeczności, swojej małej ojczyźnie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  Plo_gość_gość_gość

  28.06.2019, 07:23

  Kto pisze te teksty ? I jakim trzeba być świrem , żeby wakacje na to trwonic.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx6 
 • -1

  gość_gość_gość

  28.06.2019, 07:52

  pedalstwo w rurkach i to jest autorytet????

  Cytuj
  IP: 178.36.xx7.xx2 
  -8

  qq_gość

  28.06.2019, 08:03

  Ty czubku w tęczowych rurkach i ciasnych gaciach. Widzisz nie którzy wolą się czegoś nauczyć, wyszkolić. Żeby później pomóc podczas jakiejś katastrofy takim jak ty

  Cytuj
  IP: 157.25.xx1.xx8 
  +1

  kELTHUZ_gość_gość

  28.06.2019, 19:18

  Ta weś chłopcze zamiast tego

  Siedź na tyłku przed monitorem 2 miesiące chlejąc piwsko.A po wakacjach nie zaprzestawaj takiego "życia" i dognij w fotelu do starości.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx6.xx6 
 • Momomom_gość_gość_gość

  28.06.2019, 14:26

  "Ty czubku w tęczowych rurkach i ciasnych gaciach. Widzisz nie którzy wolą się czegoś nauczyć, wyszkolić. Żeby później pomóc podczas jakiejś katastrofy takim jak ty"

  Inwektywy to chyba najmocniejszy argument takich jak ty? Dlaczego przeciwstawiać temu wspaniałemu pomysłowi jakim jest WOT i odbywanie szkolenia w służbie prezesowi "pedalstwo"? Bo rozumiem że świat jest czarno bialy: albo kochasz wot albo jesteś pedałem, innej opcji NIE MA. Gratuluję szerokości horyzontów.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.