Policjanci oceniali infrastrukturę w miejscu śmiertelnego wypadku

Oględziny (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci oceniali infrastrukturę w miejscu śmiertelnego wypadku

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi pracowali na drodze krajowej nr 91 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym miejscu.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 13 października br. na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał zderzyć się z ciężarowym mercedesem. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku Łodzi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu.

- W miniony piątek w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej