Kolejny sprzęt do e-nauczania trafi do uczniów z Tczewa

Tablet
Tczew - Kolejny sprzęt do e-nauczania trafi do uczniów z Tczewa
Kolejne tablety, laptopy i kamery trafią do tczewskich szkół. Gmina Miejska Tczew po raz drugi skorzysta z dofinansowania, tym razem w ramach programu "Zdalna szkoła+", które w kwocie 155 000 zł przeznaczy na zakup sprzętu informatycznego. Dzięki temu kilkadziesiąt tabletów, kamer internetowych czy laptopów trafi wkrótce do pedagogów oraz uczniów tczewskich szkół.

- Tak, jak w przypadku poprzedniej edycji programu "Zdalna szkoła", zakupiony sprzęt posłuży do sprawnego przeprowadzania zajęć on-line, które organizowane są przez szkoły. Będzie on wypożyczony uczniom z rodzin wielodzietnych, tym razem zakupimy także kilkadziesiąt pakietów umożliwiających dostęp do internetu poprzez sieć LTE oraz laptopy - mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. - Sprzęt pozyskaliśmy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Tym razem otrzymane przez Gminę dofinansowanie dotyczy zakupu zarówno komputerów, laptopów, mobilnego dostępu do internetu i innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. graficzne akcesoria). Całość sprzętu została zestawiona zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez szkoły.

Sprzęt, który zakupi Gmina Miejska Tczew:

- tablety: 93 sztuki
- laptopy: 33 sztuki
- kamery internetowe: 16 sztuk
- tablety graficzne: 5 sztuk
- mobilny dostęp do internetu na kartę: 50 sztuk

Wartość zamówienia to blisko 155 000 zł, cała kwota jest refundowana.

- Na otrzymanym wkrótce sprzęcie nie trzeba instalować jedynie oprogramowania wymaganego do prowadzenia zajęć on-line (nauczyciel <-> uczeń). Rozwój dziecka mogą zapewnić również programy innego rodzaju. Bez przeszkód można zatem zainstalować na nim np. playery, programy graficzne, czy gry edukacyjne. Zwracajmy najbardziej uwagę na należyte użytkowanie sprzętu, dbanie o niego i nieprzekraczanie limitów łącza internetowego (w przypadku internetu na kartę).- mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Więcej informacji o projekcie Zdalna Szkoła: www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  500+_gość

  03.06.2020, 10:19

  TO ZA MAŁO

  NA TABLET ?

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx0 
 • Ela_gość

  03.06.2020, 16:30

  Sprzęt

  Tak ciekawe kto to dostanie? jak jest rodzina wielo dzietna to oni dość mają pieniędzy na każde dziecko 500+ rodzinne, kartę dużej rodziny,to mogą sobie kupić.a tak jak na dwuch dzieci i na prawdę jest cieszka sytuacja to już nie dostaną bo nie jest rodzina wielo dzietna? Gdzie tu sprawiedliwość

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx5 
 • +7

  m_gość

  03.06.2020, 18:20

  hmmm tak czytam i stwierdzam że co niektórzy to powinni sobie słownik kupić a nie tableta albo nie brać się za pisanie komentarzy

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
  +8

  m_gość

  03.06.2020, 18:25

  a już wogole śmieszne jest to że przez tyle lat pobierania 500 plus nikt z Was dziecku tableta nie kupił nawet takiego za 200 zl.teraz a szkole to minimum jeśli kogoś nie stać na komputer.zreszta komputer można kupić nawet używany za grosze.chyba że się te pieniądze przeznacza na co innego.a ci co są naprawdę biedni to napewno dostają stypendium socjalne tam można kupić dziecku tableta i pieniądze zwracaja.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • -1

  fdg_gość

  04.06.2020, 08:44

  Nie dla socjalu ! Ludzie musza sobie zapracowac bo potem niczego nie szanuja jak ci w ameryce co demoluja całe miasta

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.