VI Jarmark Bożonarodzeniowy

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
08
12.2018
Sobota
Tczew - VI Jarmark Bożonarodzeniowy
Zgodnie z tradycją i naprzeciw nowym wyzwaniom - takie są założenia tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tczewie.

- Świąteczny jarmark wpisał się do kalendarza imprez plenerowych organizowanych w Tczewie. Zawsze odbywał się w ostatni weekend przed świętami, tym razem wydarzenie zorganizujemy 8 i 9 grudnia. Będzie to już szósta edycja imprezy. Uliczny handel rozkwitnie nie tylko na placu Hallera, ale także na ul. Mickiewicza i deptaku na Jarosława Dąbrowskiego. Pojawią się również nowe świąteczne dekoracje - mówi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.


Na klientów będą czekać swojskie wędliny, sery, chleb litewski, kwas chlebowy, konfitury, cukierki, kulabiaki, miody pitne, barszcz, pierniki, a ponadto cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, wieńców, świec), a skończywszy na aniołkach i przedmiotach drewnianych oraz gipsowych, zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne upominki. W ofercie wystawców pojawi się biżuteria, a ponadto maskotki, poduszki, torby oraz ceramika użytkowa i artystyczna. Dla klientów gastronomii zostanie przygotowany ogrzewany namiot, w którym będzie można spożyć ciepłe posiłki. Nie zabraknie również mobilnej kawiarenki.


Jarmark nie miałby swojego uroku, gdyby nie działania animacyjne towarzyszące handlowi. W tym roku spotkamy Świętego Mikołaja oraz tygryski z GPEC TCZEW. Do najmłodszych adresowane są konkursy oraz warsztaty zdobienia słodkości w przepięknej Fabryce Pierników. Z całą pewnością, atrakcją okaże się fotobudka, w której goście jarmarku wykonają pamiątkowe zdjęcie ze świątecznym layoutem.

- Z okazji Jarmarku ogłaszamy konkurs skierowany do żłobków i przedszkoli z Tczewa, który polega na wykonaniu przestrzennego piernika XXL z tektury lub innego materiału. Zwycięska placówka otrzyma zestaw materiałów plastycznych o wartości 700 zł. Łączna pula nagród to 1500 zł - zachęca do udziału Urszula Sikut, przedstawiciel Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., fundatora nagród.


JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Stare Miasto (zwłaszcza plac Hallera)
8-9.12

- handel swojskim jadłem i świątecznymi artykułami,
- mała gastronomia,
- spotkanie ze Świętym Mikołajem,
- konkursy z nagrodami,
- warsztaty w Fabryce Piernika w godz. 11.00-17.00,
- fotobudka GPEC TCZEW
- żywe maskotki - tygryski rozdające słodkości z GPEC TCZEW

PARTNERZY:
Samorząd Miasta Tczewa, Zakład Usług Komunalnych w Tczewie, GPEC TCZEW SP. Z O.O., Kabel-Technik-Polska Sp. z o. o., kino Helios w Tczewie, Straż Miejska w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie, Kociewski Kurier Tczewski, Dom Przedsiębiorcy w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Zieleń Miejska Sp. z o.o. w Rokitkach.

Drukuj
Prześlij dalej