Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - II Turniej

Tenis
W sobotę 25.05.2019 r. rozegrano II turniej z cyklu Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Tym razem pogoda dopisała i wszystkie mecze rozegrano na ceglanych kortach TCSiR.

Do zawodów przystąpiło 13 zawodników - 9 OPEN i 4 Junior.

W kategorii JUNIOR tym razem najlepsza okazała się Lena Wilczewska która pewnie wygrała wszystkie swoje mecze, drugie miejsce zajął triumfator z zeszłego tygodnia - Kacper Skrzypczyński.
Kolejność końcowa drugiego turnieju w kategorii Junior:
1. Lena Wilczewska

2. Kacper Skrzypczyński
3. Agata Łucka
4. Julia Wasilewska

W kategorii OPEN bardzo dobrze poradził sobie Damian Manuszewski, który po drodze do finału stracił łącznie tylko dwa gemy. W finale jednak nie było już tak łatwo. Drugim finalistą był Marek Gutjar, który dołączył do rywalizacji w wysokiej formie. W finale Gutjar pokonał Manuszewskiego 6:0; 6:4.
W meczu o trzecie miejsce doszło do starcia młodego, ale doświadczonego Kamila Mrozka z debiutującym w rozgrywkach Łukaszem Czubkiem. Młodość i doświadczenie wzięła górę, Kamil Mrozek gładko pokonał rywala 6:0; 6:2.
Najlepsza czwórka drugiego turnieju w kategorii OPEN:
1. Gutjar Marek
2. Manuszewski Damian
3. Mrozek Kamil
4. Czubek Łukasz

Wejście do gry nowych zawodników i nieobecność tych, którzy w poprzedniej rundzie zajmowali wysokie pozycje spowodowały ciekawe zmiany w tabeli. Dzięki temu turniej robi się bardzo ciekawy i jeszcze dużo może się zmienić.
Kolejny turniej cyklu GP w Tenisie Ziemnym 2019 dopiero 08.06.2019 r.

Klasyfikacje po II turnieju w załącznikach.