VI Turniej GP Tczewa 2013 w Tenisie Ziemnym

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 21 września odbył się szósty, ostatni turniej GP Tczewa 2013 w Tenisie Ziemnym. Tym razem aura była dla uczestników bardzo łaskawa. Przepiękne bezchmurne niebo, bezwietrznie, a do tego bardzo ciepło, jak na koniec września. Do zawodów zgłosiło się 38 uczestników, co potwierdza bardzo wysoką frekwencję w tym roku. Tenis za sprawą Radwańskiej, Janowicza i Kubota znowu stał się niesamowicie popularną dyscypliną, nie tylko w Tczewie.

W kategorii SKRZAT po raz kolejny wygrał Radosław Stankiewicz, który w finale pokonał Ksawiera Rajkowskiego 7:5 i tym samym z wyraźną przewagą wygrał klasyfikację generalną. IIIm dla Daniela Różanowskiego, który wygrał z Kacprem Nawój 6:3.

W kategorii JUNIOR ostatni turniej wygrała Karolina Głowińska, która w finale pokonała Jędrzeja Strzeleckiego 6:1 ; 6:4. IIIm dla Damiana Fitzerman, który wygrał z Nikodemem Śmiałek 6:2 ; 6:4.

W kategorii OPEN trzeci turniej z rzędu wygrał Rafał Pychyński który w finale pokonał Wojciecha Wróbla 4:6 ; 6:2 ; 6:4. Pomimo tego, iż Pychyński brał udział tylko w trzech z sześciu turniejów, w klasyfikacji generalnej zajął IIIm! III miejsce w ostatnim turnieju zajął Tomasz Cejer, który wygrał z Markiem Gutjarem 5:7 ; 6:4 ; 6:4.

Po zawodach odbyło się zakończenie cyklu z wręczeniem nagród dla najlepszych 10 SKRZATÓW, 8 JUNIORÓW i 5 zawodników kat. OPEN.
Kolejne Grand Prix już wiosną przyszłego roku - zapraszamy.
Organizatorem Grand Prix Tczewa 2013 w Tenisie Ziemnym było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, które wraz z firmą LATOCHA była fundatorem nagród rzeczowych.