TALK. Koniec rundy zasadniczej

TALK - Tczewska Amatorska Liga Koszykówki (fot. TALK)
Koniec rundy zasadniczej. W weekend odbyły się 2 ostatnie kolejki rundy zasadniczej Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki - ligi, która została uznana przez Prezydenta Tczewa „Sportową Imprezą Roku 2013”.

Wyniki sobotnich meczów:

1. TCZ - Devils 54:32 Zdobycze punktowe: TCZ: Piotr Samujło - 18 pkt., Kamil Laskiewicz -13 pkt. Devils: Krzysztof Link 15 pkt., 15 zb., Piotr Borys 5 pkt.

Mecz na szczycie tabeli TALK. Tak jak można się było spodziewać mecz stał na wysokim poziomie i był, przynajmniej w pierwszej połowie, bardzo zacięty. TCZ przystąpił do zawodów niemal w pełnym składzie, brakowało jedynie Mateusza Papisa, który walczy z kontuzja kostki i Bartka Krasińskiego. Po stronie Devils zabrakło kontuzjowanego Jarka Kubaka i Jarka Bałamączyka. Osamotniony w walce pod koszami Diabłów - Piotr Rosół, został zdominowany przez wysokich TCZ - Pawła Samujłe, Bartka Kosmaczewskiego oraz Tomasza Lange i zdobył tylko 4 pkt. Przed 4. kwartą strata Devils wynosiła 9 punktów jednak dominacja TCZ w tej części meczu nie podlegała dyskusji. Zawodnicy Maćka Repińskiego wygrali ją 20:7, przypieczętowując wygraną.

2. Sherdog - OSiR Basketball 65:58 Zdobycze punktowe: Sherdog: Tomasz Chrzanowski - 30 pkt., Jarosław Pluszcz 18 pkt. OSiR Basketball: Jan Smoter - 17 pkt., Maksym Mamcarz - 14 pkt., 17 zb.,Mateusz Jurojć - 11pkt.

Zmotywowani „Osirowcy” bardzo chcieli wygrać ten mecz aby zapewnić sobie miejsce w następnej fazie rozgrywek. Niestety dla nich as Sherdog - Tomasz Chrzanowski, grał tego dnia niezwykle skutecznie, zdobywając aż 30 pkt. ze skutecznością z gry - 69% i osobistych - 75%.
Gratulacje.

3. Black Horse - Zmixowani 57:47 Zdobycze punktowe: Black Horse: Maciej Wojciechowski - 39 pkt., Dariusz Bayerowski - 8 pkt., 19 zb. Zmixowani: Karol Wojtaś - 20 pkt., 9 zb., Dorota Pruszak - 9 pkt.
Reprezentanci dolnej części tabeli włożyli dużo sił w to spotkanie a Black Horse dzięki zwycięstwu przedłużyli swoje szanse na awans do Play Off. Największa w tym zasługa Maćka Wojciechowskiego, który zdobył w tym meczu aż 39 pkt. Po swoim meczu Czarne Konie musiały czekać do ostatniej kolejki na mecz Metrox - OSiR Basketball aby dowiedzieć się czy ich sobotni wysiłek miał znaczenie.
4. Metrox - SRKFiS Polpharma Starogard Gdański 44:66 Zdobycze punktowe: Metrox: Tomasz Sosnowski - 12 pkt., Filip Maniuk - 8 pkt. Polpharma: Łukasz Domachowski - 14 pkt.

Wyniki meczów niedzielnych:

1. Sherdog - ZSK 63:30 Zdobycze punktowe: Sherdog: Tomasz Chrzanowski - 17 pkt., 11 zb., Paweł Mentel - n13 pkt., 12 zb. ZSK: Marcin Etmański - 13 pkt., 11 zb., Mikołaj Zwolicki - 9 pkt.
Młodzi zawodnicy ZSK szanse na fazę Play Off stracili już dawno, ale ich gra wcale na to nie wskazywała. Przeciwnicy wykorzystując jednak niewielkie doświadczenie i umiejętności nie mieli problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Debiutanci ligowi zasłużyli jednak na wielkie uznanie i brawa za ambicje, walkę i nieustępliwość w starciu ze „starymi wyjadaczami” w osobach: Adama Depki czy Tomasza Chrzanowskiego. Brawo chłopcy, czekamy na Was w następnej Edycji TALK.
2. Black Horse - JEJICH 39:56. Zdobycze punktowe: Black Horse: Maciej Wojciechowski - 19 pkt., Dariusz Bayerowski - 8 pkt. JEJICH: Kacper Czapski - 26 pkt., Robert Piernicki - 16 pkt., 14 zb.
Niestety, 2 kwarty dobrej gry to zbyt mało do ogrania Jejich, szczególnie jeśli gra się jedną piątką cały mecz. Co prawda drużyna ze Starogardu do tego meczu także przystępowała w okrojonym składzie ale mając w swoich szeregach Kacpra Czapskiego czy Roberta Piernickiego można być nieco spokojniejszym o końcowy wynik. Dodać należy, że ekipa Jejich ma bardzo wyrównany skład i może sporo „ugrać” w następnej fazie rozgrywek.
3. TCZ -SRKFiS Polpharma Starogard Gdański 56:41. Zdobycze punktowe: TCZ: Tomasz Hibner - 18 pkt., Bartosz Kosmaczewski - 12 pkt., 12 zb., 3 bl. Polpharma: Przemek Józefiak - 15 pkt., 11 zb., Maciej Szymański - 15 pkt.
TCZ bez swojego lidera - Piotra Samujły, za to ze świetnie dysponowanym Tomkiem Hibnerem i pozostałymi, równo grającymi cały sezon zawodnikami. Po stronie Polpharmy jak zawsze jedno nazwisko wysuwa się na czoło - Józefiak, Przemek Józefiak. 15 pkt., 11 zbiórek do tego asysty, przechwyty, wymuszanie fauli i gra na całym boisku - człowiek orkiestra i ostoja ekipy Polpharmy. Niestety TCZ zna „lekarstwo” na Polpharmę i potrafiło ją zatrzymać na 41 punktach. Ten mecz oglądało się naprawdę z wielkim zainteresowaniem.
4. Devils - Zmixowani 58:36 Zdobycze punktowe: Devils: Piotr Rosół - 18 pkt., 21 zb., Piotr Borys - 17 pkt. Zmixowani: Karol Wojtaś - 9 pkt., 10 zb., Dorota Pruszak - 8 pkt.
Nikt znający realia Ligi nie liczył na zwycięstwo Zmixowanych ale i tak, jak zawsze, ta drużyna ściągnęła największą liczbę kibiców na salę. Może dzięki temu, że grają tam piękne dziewczyny i przystojni mężczyźni a może po prostu dla dobrej koszykówki. Urokom dziewcząt ze Zmixowanych ulegli nawet wielcy i twardzi Devils, którzy co prawda wysoko wygrali ale cały mecz grali fair - tylko 4 faule w 40 minut i śmiało można ich tytułować Dżentelmeni Ligi.

5. Metrox - OSiR Basketball 50:53 Zdobycze punktowe: Metrox: Piotr Wojciechowski - 15 pkt., Bartosz Mazurkiewicz - 9 pkt., 10 zb., Filip Maniuk - 9 pkt. OSiR Basketball: Maksym Mamcarz - 14 pkt., Artur Grodź - 12 pkt.
Tym meczem zainteresowane były aż 3 drużyny: oprócz grających, zespół Black Horse, który liczył na zwycięstwo Metroxu, które to z kolei wykluczyłoby z Play Off-u OSiR. Po falstarcie Metroxu w 1-szej kwarcie i przegranej 5:13 tej części gry, w drugiej to OSiR nie mógł się pozbierać. Trzecią kwartę OSiR wygrał 6-cioma punktami i w dobrych nastrojach przystępował do ostatniej odsłony. Tym bardziej, że Metrox w ciągu meczu stracił z powodu kontuzji 2 Michałów: Młyńskiego i Saidowskiego. Wydawało się, że to koniec marzeń o wygranej drużyny z duszkiem na koszulkach. Nic bardziej mylnego. Sprawy w swoje ręce wziął weteran Piotr Wojciechowski i przy wydatnej pomocy kolegów doprowadził do dogrywki. Dodatkowe 3 minuty „Osirowcy” wygrali 3 punktami i mogą cieszyć się z udziału w Play Off.