4 maja zagramy na "Orliku"

Orlik (fot. orlik2012.pl)
Tczew - 4 maja zagramy na "Orliku"
Rusza "odmrażanie" polskiego sportu. Od 4 maja będziemy mogli m. in. korzystać z boisk i orlików, ale na specjalnych zasadach. Będzie mogło z nich korzystać maksymalnie 6 osób.

Jak mówił na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki: "W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni - to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania."

W trzecim etapie mają być dostępne sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte - również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych.

W czwartym etapie wrócą siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie - miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają.


- Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja. - mówił premier.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • QQ13_gość

  27.04.2020, 11:14

  Ekstraklasa też będzie grała trzech na trzech?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx4 
 • +2

  Enrique_gość

  27.04.2020, 14:21

  Nie, 4 na 2 ;)

  Cytuj
  IP: 83.23.xx9.xx6 
 • +1

  Op_gość

  27.04.2020, 17:52

  Czy na pewno 6 osób? Sam już nie wiem, raz oglądałem panią minister i zrozumiałem 5osob, teraz słyszę 6. Ilu w końcu?

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.