Dwa udane występy Jakuba w halowych turniejach w tenisie ziemnym

W okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia, a Sylwestrem w Polsce zostały rozegrane kolejne halowe turnieje w tenisie ziemnym. W dwóch z nich wziął udział Jakub Federowicz - tczewianin reprezentujący klub SKT Sopot.

W dniach 27-30.12.2012 odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria w kategorii Skrzaty w Puszczykowie pod Poznaniem. W bardzo mocno obsadzonym turnieju Jakub przeszedł pierwszą rundę grając z Nikodemem Nowikiem [WKT Atri Wałbrzych (do)] z wynikiem 6:1; 6:1 dostając się tym samym do 16 turnieju, natomiast w po ciężkiej i wyrównanej walce o ćwierć finał przegrał z turniejową ósemką Julianem Radoniem [KS Górnik Bytom (sl)]. Zaznaczmy, iż Kuba był jedynym graczem naszego województwa, któremu udało się przebrnąć pierwszą rundę.
W dniach 30-31.12.2012 w Gdańskiej Akedemii Tenisowej rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny, w którym Jakub w półfinale pokonał rozstawioną jedynkę Dominika Miotka [WTT Wejherowo (po)] 6:4; 6:4, natomiast w finale przegrał z Marcelem Kamrowskim (1 - miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego 2012) [GTT Lechia Gdańsk (po)] 6:3; 6;4.