Kołodziej Cube MTB Pelplin za nami

Kołodziej MTB (fot. Roman Hudzik)
Tczew - Kołodziej Cube MTB Pelplin za nami

zobacz galerię zdjęć: 2
6 kwietnia odbyła się czwarta edycja naszego Maratonu MTB. "Blisko 400 osób wzięło udział we wszystkich dzisiejszych wyścigach. Start i meta wyścigu zlokalizowane zostały w miejscowości Rajkowy. Mieliśmy do zaoferowania szybką ale momentami trudną technicznie trasę. Piękna słoneczna pogoda i sportowe emocje towarzyszyły nam przez całą sobotę. Najbardziej cieszy fakt, że z roku na rok impreza się powiększa"- powiedział Jarosław Kowalczyk dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy ścigający się na rowerach hybrydowych. Do pokonania mieli jedną pętlę o długości 15 km. Zwyciężył Łukasz Damski (GardenFlora MTB Team) z czasem 0:33:40 wyprzedzając na mecie Krzysztofa Kwaśniewskiego (Bart J-Bike Team) oraz Roberta Karwatowskiego (GK STG).

Następnie odbyły się wyścigi dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych - do lat 10, Żak oraz Młodzik. W wyścigu najmłodszych na podium stanęli kolejno: Kinga Słomion (Belta Team Gdańsk), Laura Szwedowska (ZKiW Kulice) i Basia Biernacka wśród dziewcząt oraz Staś Łysiak (N-Bike Academy), Adam Krzyżykowski (KS Sprint Grębocin) i Adam Chyliński (Belta Team Gdańsk) wśród chłopców.

W kategorii ŻAK czołowe trzy miejsca należały kolejno do Karola Grządziela (UKS Ratusz Maszewo), Samuela Bednarka (Sambor Tczew) i Adama Owsiaka (SP2 Pelplin) wśród chłopców oraz Julii Słomion (Belta Team Gdańsk), Zofii Pacuk (Pacuki) i Amelii Kulpińskiej (ZKiW Rajkowy).


W najstarszej kategorii wiekowej "na pudle" zobaczyliśmy kolejno - Małgorzatę Mikulską, Justynę Rypelek (Niemcz) i Amelię Karwatowską (GK STG) wśród dziewcząt oraz Dawida Zaricznego (Belta Team Gdańsk), Tymona Łysiaka (N-Bike Academy) i Mateusza Piepkę.

Finał to wyścig kolarzy na 2 dystansach lasami leśnictwa Bukowiec-MAXI (45 km) oraz MINI (30 km).

Na dystansie MAXI w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Polus z klubu Wysepka Team (1:38:44). Drugie miejsce zajął Jarosław Kowalczyk (GK Gryf Tczew), trzeci był Dariusz Wybraniak (Tczewski Klub Rowerowy)

Wśród pań na dystansie MAXi triumfowała Marzena Janczarska z Gdańska (2:08:04) wyprzedzając Monikę Kulling i Agnieszkę Romanowską (Majbajk Team).

Wśród panów na dystansie MINI bezkonkurencyjny okazał się Damian Ciba z TA KO Team, który z czasem 1:07:07 o prawie pół minuty wyprzedził drugiego Jacka Rogowskiego (KSR Kościerzyna). Trzeci był Maks Janczarski z czasem 1:10:54 !

Wśród pań na dystansie MINI triumfowała Anna Pawella, która na mecie zameldowała się z czasem 1:23:54 wyprzedzając Anię Kołatkę (Cryospace Olsztyn) i Agnieszkę Pieper (KK Lew Lębork).

Wszystkie wyniki są dostępne pod tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/3344/results.html

Partnerami i sponsorami Kołodziej Cube MTB Pelplin byli:
-Kołodziej, rowerowy.pl (sponsor główny);
-Cube (partner techniczny);
-PUS Kwidzyn;
-PELKOM;

-Lasy Państwowe;
-NATA;
-PELMED;
-DTB Mrówka Tczew;
-PUS Kwidzyn;
-TV Pelplin;
-Radio Głos;
-Radio Tczew;
-TV Tetka;
-Portal Kociewie.online.

Organizatorzy - Pelplińskie Centrum Sportu oraz Klub Aktywnego Pelpliniaka -dziękują wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację imprezy, a w szczególności:

- OSP z terenu Gminy Pelplin;
- Policjantom z Komisariatu w Pelplinie;
-Straży Miejskiej w Pelplinie;
- Pracownikom Referatu Spraw Społecznych i Promocji UMiG Pelplin;
- Wolontariuszom z ZSP Pelplin;
- Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Rajkowach.

Do zobaczenia za rok !!!

Drukuj
Prześlij dalej