Tczewianie na Harasuto Cup - jest osiem medali

(fot. mat. prasowe)
Harasuto Cup to kolejny turniej rankingowy, na który zjechała rekordowa liczba 965 zawodników ze 108 klubów. Cała liczba zgłoszeń wyniosła 1371. Przyjechały nie tylko mocne ekipy z Polski ale też kadra narodowa Danii i Ukrainy, było za tem z kim się bić o czołowe miejsca. W sobotę świetnie zaprezentowali się nasi seniorzy. Każdy z nich zgarnął po dwa krążki.

Julia Sabiecka zdobyła złoty medal w konkurencji kumite kobiet U21 -55kg oraz srebro w konkurencji seniorek -55kg
Natalia Kuzioła zdobyła złoty medal w konkurencji kumite kobiet U21 -50kg oraz srebro w konkurencji seiorek -50kg
Miłosz Sabiecki zdobył srebrny medal w konkurencji kumite seniorów -67kg oraz brąz w kumite u21 -67kg

W niedzielę startowali zawodnicy poniżej 13 roku życia.

Świetnie zaprezentowała się Oliwia Pazdro, która wywalczyła złoto w konkurencji kumite dziewcząt U14 -43kg, oraz brązowy medal w konkurencji kumite dziewcząt U12 -40 kg.
Do udanych należały starty Miłosza Ptaszkowskiego oraz Bartosza Janusza, którzy przegrali w 1/4 finału swoich kategori, oraz Filipa Mygi, który startował w repasażach i zajął ostatecznie 9 miejsce.

Sportowy Klub Karate Senshi uplasował się na 9 miejscu w klasyfikacji klubowej, oraz został 4 polskim klubem na tych zawodach