"Olympic Hopes". Zuzanna Lesińska z medalem!

(fot. mat. prasowe)
"Olympic Hopes". Zuzanna Lesińska z medalem!
Uczennica II LO, absolwentka SP5 w Tczewie, zawodniczka Sekcji wioślarskiej - Unii Tczew idzie w ślady Tczewskiego Olimpijczyka Mateusza Biskupa! Zuzanna Lesińska, tczewianka z brązowym medalem regat "Olympic Hopes" (Nadziei Olimpijskich) na Węgrzech! 23.06.2023 r.

Zuzanna Lesinska wychowanka trenera Mariusz Grubich i Karol Arczewski w wyniku świetnych startów zakwalifikowała się do Kadry Polski i w barwach reprezentacji wywalczyła dla Polski i oczywiście Miasto Tczew ! Brązowy medal razem z koleżankami w składzie:

Czwórki podwójnej juniorek młodszych!

1.Marta Mitura , Gdańsk Klub Wioślarski Drakkar

2. Zuzanna Lesińska Unia Tczew!
3. Antonina Kamińska, K.S. AZS AWF Poznań - sekcja wioślarska
4. Zuzanna Czaja, UKS 1993 Kraków- sekcja wioślarska

Zuzia pierw uczestniczyła na zgrupowaniu w COS OPO Wałcz, doskonaliła swoje umiejętności i zgrywała się w nowej drużynie. Zuzia na codzien jest prowadzona przez Trenera Mariusza Grubicha, który jednak polecił drugiego trenera naszego klubu do poprowadzenia dziewczyn, Karola. Po wspólnym obozie Unici, wyjechali do Seged na Węgrzech, a tam już wywalczyli brąz!

Regaty są pierwszymi międzynarodowymi zawodami dla wioślarzy trenujących od młodzika. W rywalizacji biorą udział Węgry, Austria, Słowacja, Czechy i Polska, wystawiając swoje najlepsze osady.

Dzięki tym regatom młodzi wioślarze mają szansę rozwijać swoje umiejętności ale przede wszystkim obyć się z nowym stresem. Poznać inne kultury, kraje i ludzi. Zintegrować się wewnątrz kraju i tworzyć zaplecze przyszłej Kadry Polski.

Gratulujemy serdecznie ogromnych sukcesów
1. Zakwalifikowania na zgrupowanie
2. Reprezentowanie kraju
3. Sukcesu na podium i Brązowego medalu!

Mamy nadzieję, że będzie to motywacja do dalszych treningów. Bo taki jest przede wszystkim cel tego wszystkiego. Zrównoważony rozwój w profesjonalnych warunkach dla przyszłych sukcesów.

Całe regaty reprezentacja juniorów młodszych w składzie 24 zawodników miała przyjemność być koordynowana przez Michała Jelińskiego, mistrza olimpijskiego i czterokrotnego mistrza świata. To również bezcenne doświadczenie i kolejna zaleta wyjazdu dla młodzieży.
...
Warto wspomnieć, że gratulujemy również Laurze Gostyńskiej z UKS 1993 Kraków - Sekcja Wioślarska.

To Laura w pierwszej kolejności trenowała na tej czwórce i była szlakową, niestety na skutek choroby musiała opuścić zawody i nie wystartowała. Jednak to właśnie dzięki Laurze dziewczyny trenowały więc jest to również jej sukces! Gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Baba_gość_gość_gość

  28.06.2023, 20:22

  Jezyk polski na zloty medal.....

  Witam, " Zuzia pierw uczestniczyla ..." Po kociewsku by przeszlo. Mozliwe bylo by tez "pierwu an" albo "najsamprzód" ale dla tych z warszawy czy z katowic to jak jakis obcy jezyk. W tym artakule jest jedank wjecej bledów. Panie redaktorku, jak pisac to prosze dabrym jezykiem polskim. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 84.158.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.