Lęborski etap MTB Pomeranii w upale i piasku

Zawody (fot. mat. prasowe)
Lęborski etap MTB Pomeranii w upale i piasku

zobacz galerię zdjęć: 4
Lokalni kolarze górscy nie mieli łatwo na ostatnim etapie MTB Pomeranii w okolicach Lęborka. Wyścig odbył się 25 czerwca w upale na wysuszonych trasach pełnych pyłu i luźnego piasku.

Dystans krótszy tym razem miał aż 35 kilometrów i choć trasa nie była trudna technicznie w górskim rozumieniu tego słowa, to fragmenty w głębokim piasku sprawdzały przełajowe umiejętności zawodników. Dystans dłuższy z kolei był prawdziwą techniczną gratkę. Strome, niebezpieczne zjazdy i ciężkie podjazdy pokonywane w trudnych warunkach stanowiły duże wyzwanie.

Na dystansie SPEED 4 miejsce OPEN i 1 miejsce w kategorii wiekowej 30 latków zdobył Sławomir Riebandt, kolarz górski z Rokitek reprezentujący lukaszcycling.com. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Maciej Łukasik z klubu GK Gryf Tczew. W kategorii OPEN był on jednak zaraz za Piotem Sobieralskim z AkbiSport BMC Lab Gdańsk.

Na dystansie MEGA z naszych rodaków jechał tylko Patryk Mróz, który z przyczyn obiektywnych nie ukończył wyścigu. Pozostali uczestnicy wyścigu to Tomasz Borzyszkowski, Kajetan Golicki i Filip Spychalski. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Tomek_gość

  29.06.2023, 13:51

  Kajetan

  Kajetan na prezydenta !!

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx8 
 • +1

  Pedalarz_gość_gość

  30.06.2023, 08:20

  O Matko Święta, może lepiej nie ?

  Cytuj
  IP: 83.8.xx1.xx4 

  jaaa_gość_gość_gość

  30.06.2023, 12:55

  odpowiedz

  Co dalej? Ku*** na premiera?

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.