Podsumowanie Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Tczewie sezon 2020

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Podsumowanie Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Tczewie sezon 2020
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie na obiektach przy II LO zdecydowało się na rozpoczęcie kolejnego XI sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Inauguracja sezonu ALPN 2020 rozpoczęła 3 września 2020 r., pierwsze spotkanie rozegrały drużyny M&S MEBLE-KACPER SERWIS - GRZEŚKOWIAK TEAM, mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 7-0 na korzyść M&S MEBLE-KACPER SERWIS.

Ostatnia kolejka ALPN 2020 została rozegrana 29 października 2020. Sezon 2020 w tym roku był nietypowy ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, dlatego spotkania zostały rozegrany w formule "każdy z każdym" bez spotkań rewanżowych. Mimo rozegrania prawie wszystkich spotkań do końca nie było wiadomo jak ukształtuje się tabela ALPN. Do końca ważyło się kto znajdzie się w na podium ligi w sezonie 2020. Mimo walkowerów, które miały miejsce podczas trwania ligi ALPN emocji nie brakowało. Niespodzianki nie sprawiły drużyny METTEC, która zakończyła sezon na 1 miejscu nie ponosząc ani jednego remisu czy porażki oraz drużyna M&S MEBLE-KACPER SERWIS, która pewnie zakończyła sezon 2020 na 2 miejscu z 1 remisem i 1 porażką na koncie. W porównaniu do sezonu 2019 niespodziankę sprawiła drużyna GOŚCINIEC I HOTEL NAD WISŁĄ, która kończyła poprzedni sezon na 5 pozycji natomiast obecnie uplasowała się na 3 miejscu wskakując na nie w ostatniej kolejce po remisie z zespołem M&S Meble-Kacper Serwis. Największy niedosyt po zakończeniu sezonu może czuć drużyna Gastromaniak, która do ostatniej kolejki zamykała podium jednak po przegranej z zespołem METTEC ostatecznie zajmuje 4 miejsce. Dużym zaskoczeniem rozgrywek jest zajęcie dopiero 5 miejsca przez jednego z faworytów zespół VITIS-Ogrody Marzeń.
Drugą część tabeli otwiera zespół Outsider, który kończy sezon z taką samą zdobyczą punktową jak drużyna Tranzit-Buspl.pl, o ostatecznym miejscu zdecydował bezpośredni wynik spotkania 5-3 dla drużyny Outsider. Tabelę ALPN sezonu 2020 zamykają odpowiednio na 8 oraz 9 miejscu drużyny SŻŁ Creative Heads oraz Grześkowiak Team.

TABELA AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ 2020Jako, że rok 2020 jest rokiem niezwykłym, dlatego też i Gala podsumowująca sezon została zaplanowana w sposób niezwykły. Wszystkie zespoły biorące udział w ALPN 2020 reprezentowane były wyłącznie przez kapitanów, którzy otrzymali z rąk dyrektora PCS w Tczewie Tomasza Tobiańskiego pamiątkowe puchary, dyplomy oraz piłki. Natomiast drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały dodatkowo pamiątkowe medale.

Podczas rozgrywek ALPN w Tczewie - sezon 2020 rozegrano 36 spotkań, z czego 4 spotkania zostały uznane jako walkowery - drużyny nie stawiła się na zawody. Łącznie w minionych rozgrywkach udział wzięło 9 drużyn w tym 126 zawodników, zdobyto 295 bramek. Drużyną z najlepsza defensywą została drużyna M&S MEBLE-KACPER SERWIS, która zakończyła sezon na 2 miejscu.


KLASYFIKACJA FAIR PLAY I LIGAPodczas rozgrywek prowadzono również klasyfikację Fair-Play, gdzie za każdą żółta kartkę drużyna otrzymywała 3pkt., za każdą czerwoną kartkę 6pkt., za każdy walkower 10pkt. W sezonie 2020 rywalizację tą wygrała drużyna VITIS - OGRODY MARZEŃ otrzymując puchar Fair-Play ligi ALPN sezon 2020.

Ponadto podczas trwania ligi ALPN 2020 prowadzona była klasyfikacja strzelców, którą w tym sezonie wygrał Mateusz Szlija z drużyny Gościniec i Hotel nad Wisłą, zdobywając 16 bramek. Otrzymał on pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Klasyfikacja najlepszych strzelców ALPN w Tczewie
sezon 2020:
16 trafień - Mateusz Szlija (Gościniec i Hotel nad Wisłą);
12 trafień - Marcin Bartczak (Gościniec i Hotel nad Wisłą);
10 trafień - Łukasz Skalski (METTEC), Jakub Przanowski (Gastromaniak);


"Najlepszym bramkarzem" ALPN sezonu 2020 w Tczewie głosem kapitanów ligi został wybrany Mateusz Klinkusz z drużyny M&S MEBLE-KACPER SERWIS - w nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów: Portalowi Internetowi Tcz, telewizji TeTka, Gazecie Tczewskiej, Dziennikowi Bałtyckiemu za publikowanie rzetelnych informacji o wynikach ALPN 2020 w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Beata_gość

  10.11.2020, 11:18

  Tomek ściągnij ten kaganiec, nie pajacuj przed fotografem

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.