Stypendia sportowe w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Stypendia sportowe w gminie Pelplin
Stypendia Sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie. Sport jest przełamywaniem własnych słabości i ograniczeń.

Osiągnięcia, rezultaty sportowe podczas zawodów różnej rangi świadczą o wysokim poziomie przygotowania i odpowiednich predyspozycjach zawodnika. Ciężka praca zawodników, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie została doceniona przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę poprzez przyznanie stypendium sportowego oraz wręczenia listu gratulacyjnego dnia 12.02.2021.

Anna Kupczyk, Filip Laskowski, Filip Rąbała - zawodnicy klubu Olimpiady Specjalne Polska reprezentowali Województwo Pomorskie podczas Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w biegu na rakietach śnieżnych. Do Pelplina zawodnicy wrócili z medalami oraz wielkimi osiągnięciami. Złote, srebrne, brązowe medale były świadectwem ich ciężkiej pracy oraz symbolem pokonywania własnych słabości i ograniczeń.

Wielkie wyróżnienie zawodników na pewno stanie się impulsem do dalszych treningów oraz umocni dążenia do realizacji marzeń sportowych.


Podczas spotkania uczniowie otrzymali gratulacje oraz wiele ciepłych słów od dyrektora Małgorzaty Domachowskiej. Wzruszeni rodzice serdecznie podziękowali wszystkim, którzy wspierali zawodników oraz pomogli w osiągnięciu zaplanowanego celu. Z duma? gratulowali swoim dzieciom oraz podkreślali jak istotna jest integracja, szacunek, akceptacja oraz poczucie wspólnoty.

Mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku." Słowa przysięgi towarzysza? zawodnikom podczas przygotowań do zawodów są dowodem na to, że sport przełamuje bariery. Pomaga przekraczać granice nie tylko samych sportowców. Daje szanse? zawodnikom na trenowanie oraz receptę najlepsza? na świecie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  Jáne _gość

  18.02.2021, 07:57

  Fajny ten portal miasta Tczewa - taki nie za tczewski za to bardzo pelpliński,

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx5 
 • Alex_gość_gość

  18.02.2021, 19:34

  hejter

  Co z tego, że o Pelplinie. Gratulacje dla młodzieży

  Cytuj
  IP: 159.205.xx7.xx9 
 • -1

  Mar_gość_gość

  19.02.2021, 07:18

  Pelpliński a nie tczewski

  Piszą o Sportowcach z Pelplina bo widocznie sportowcy z Tczewa nie mają żadnych sportowych osiągnięć o których warto wspominać bo jak wszyscy wiemy w Tczewie nic nie było i nie ma więc piszą o innych . Pozdro 600

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA