DECKA PELPLIN przegrywa rewanż z TBS Śląsk II Wrocław

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 20
Dzięki przerwie w Energa Basket Lidze, zespół gości przyjechał do Pelplina wzmocniony zawodnikami z ekstraklasowego zespołu (Jan Wójcik, Mateusz Szlachetka, Tomasz Żeleźniak, Szymon Walski, Igor Kozłowski, Szymon Tomczak). I pomimo tego, gospodarze potrafili postawić opór zawodnikom ze Śląska.

Gra wrocławian w pierwszej kwarcie pokazywała, że będzie to mecz-dominacja (22-12), jednak gospodarze potrafili wrócić do meczu po rzutach Załuckiego, Dutkiewicza i Pawłowskiego. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19-22 i dała zwiastun bardzo wyrównanego meczu. W drugiej odsłonie pierwszej połowy zawodnicy Śląska potrafili wypracować przewagę 5-7 punktową, po czym zawodnicy DECKI tą przewagę niwelowali kończąc pierwszą połowę z 4-punktową stratą. (36-40)

Druga połowa to profesorska gra zawodników ze Śląska, którzy powiększyli swoją przewagę i przez kolejne 20 minut utrzymywali 7-15 punktową przewagę. Pomimo usilnych starań gospodarzy, nie udało się zbliżyć do skutecznie grających gości.

Drużyna TBS Śląsk II Wrocław zdobyła 16 punktów po stratach rywali, tracąc zaledwie 3 w ten sam sposób. Goście wygrali również zbiórkę oraz z pomalowanego trafili 44 punkty.

DECKA kolejny mecz rozegra z Pogonią Prudnik, co jest określane jako najważniejszy mecz sezonu. Chociaż przerwa pomiędzy meczami była krótka to na mecz z Prudnikiem zawodnicy DECKI jadą z pełną motywacją, aby przywieźć z stamtąd cenne 2 punkty.

DECKA PELPLIN 69 : 82 TBS Śląsk II Wrocław