Sambor na Mistrzostwach Okręgu Młodzików

Sambor
31. sierpnia (sobota) na stadionie AWFiS w Gdańsku Oliwie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Młodzików. Zawodnicy Sambora Tczew uzyskali kilka bardzo dobrych wyników ii tytułów.

Patryk Baran zaprezentował bardzo równa formę w skoku w dal, wykonując 5 udanych prób na odległość ponad 6 metrów w tym dwie próby po 661 cm - ostatecznie wynik 662 cm okazał się najlepszy - tym samym zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Okręgu, drugi złoty medal zdobył w biegu na 110 m ppł z wynikiem 15,87 s. Wiktoria Lipka, startując drugi raz w tym sezonie w rzucie oszczepem, uzyskała wynik 39,48, co dało jej drugie miejsce w konkursie i srebrny medal. Paulina Kaletha, skacząc w skoku, wzwyż 145 cm zajęła V miejsce. Magda Malecka w w tej samej konkurencji z wynikiem 140 cm zajęła VIII miejsce - to podopieczni trenera Józefa Krawczykiewicza. Dwaj dyskobole podopieczni trenera Andrzeja Langowskiego w rzucie dyskiem zajęli - Wojciech Langowski - 34,28 m - PB- VII miejsce, a Artur Fierka 31,20m-PB - IX miejsce. Cztery medale zdobyli podopieczni trenera Tadeusza Galińskiego i tak Julia Beling zdobywa zloty medal i tytuł Mistrza Okręgu w biegu na 100 m ppł- wynik 17,00s - PB i III miejsce w skoku wzwyż wynikiem 150 cm, Marcelina Forduńska w skoku w dal uzyskała 518 cm zdobywając złoty medal i tytui Mistrza Okręgu a w biegu na 100 m była V, Andrzej Nowak przebiegając 110 m ppł zdobywa srebrny medal a wynik to 16,55 s, a w skoku w dal z wynikiem 488 cm zajął VIII miejsce. Pechowa pozycja tj IV miejsce zajmuje Aleksandra Dąbrowska , a wynik to 150 cm. Jej koleżanka Wiktoria Andrzejewska na 100 m ppł uzyskała wynik 18,58 s zajmuje VII miejsce, a w konkurencji w skoku w dal z wynikiem 454 cm zajęła VI miejsce. Gratulujemy. Za dwa tygodnie ważne zawody Makroregionalne, gdzie można uzyskać bezpośređnie kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików.