Wyjazdowa porażka z Czarnymi Sosnowiec

Pogoń Tczew (fot. Adrianna Ficek)
W 7. kolejce Ekstraligi Kobiet, KKS Czarni Antrans Sosnowiec pokonały Pogoń Dekpol Tczew 3-0. Sosnowiczanki odniosły tym samym drugie zwycięstwo w sezonie, a dla Pogoni była to czwarta porażka.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie zaznaczyła wyraźnie swojej dominacji, ale to Czarne częściej dochodziły do groźnych sytuacji. Pogoń natomiast, częściej była przy piłce, ale większość czasu posiadania miała miejsce na własnej połowie.

W drugiej połowie Czarne popracowały nad skutecznością i w ciągu niecałych 10 minut od wznowienia gry, otworzyły wynik. W 51. minucie Rędzia strzeliła z bliska, dobijając strzał sparowany przez Adę Banaszkiewicz. W 71. minucie ponownie Rędzia po rajdzie prawą ą boiska, uderzyła celnie pod poprzeczkę i podwyższyła wynik na 2-0. W 85. minucie Amelia Chmura dołożyła trzecią bramkę, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką i ustaliła wynik meczu.

Sosnowiczanki swoją grą zasłużyły sobie na zwycięstwo, kreując więcej sytuacji i wykorzystując te najgroźniejsze. Pogoń, po czterech porażkach, dwóch zwycięstwach oraz remisie, zajmuje siódme miejsce w zestawieniu klubów Ekstraligi.

W najbliższy weekend, w Tczewie Pogoń zmierzy się z Beniaminkiem ligi, Stomilkami Olsztyn, dobrze znanymi drużynie Mateusza Sroki z jej pierwszoligowych czasów. Start meczu już o godzinie 12:00 w sobotę 14/10.