Tczewianin z trzema medalami Mistrzostw Europy!

Mistrzostwa (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tczewianin z trzema medalami Mistrzostw Europy!

zobacz galerię zdjęć: 3
Niezwykle udanie zakończył się start Tczewianina - Tomasza Bejgrowicza na odbywających się w dniach od 19 do 26 maja Mistrzostwach Europy GPC w Tiszakecske na Węgrzech. Tomasz Bejgrowicz - syn legendarnego polskiego trójboisty - Józefa Bejgrowicza rywalizował w 3 konkurencjach: trójboju siłowym, przysiadzie ze sztangą oraz wyciskaniu sztangi leżąc. W każdej z tych konkurencji zdobył medal. W trójboju siłowym złoto, a w przysiadzie ze sztangą oraz wyciskaniu sztangi leżąc srebro.

W Mistrzostwach Europy GPC Tomasz Bejgrowicz wystartował w kategorii wiekowej OPEN, w której była największa rywalizacja spośród wszystkich kategorii wiekowych oraz w limicie wagowym do 110 kg. W każdym z bojów udało mu się poprawić rekordy życiowe, czym poza medalami z mistrzostw sprawił sobie dodatkowy prezent na świętowane przez niego 25 maja 40 urodziny. W przysiadzie ze sztangą udało mu się wstać 190 kg, w wyciskaniu leżąc podniósł 155 kg, a w martwym ciągu uniósł do pasa sztangę ważącą 222,5 kg. Wynik przysiadu ze sztangą jest nowym oficjalnym rekordem Polski w kategorii wiekowej SUBMASTERS (34-39 lat).

Zmagania z ciężarami wspierała i gorąco dopingowała rodzina Tomasza: żona - Justyna, córka Zuzia oraz syn Mateusz. Niezwykle cenna była pomoc ze strony żony Justyny, która pomagała wiązać bandaże na kolana przed startem w przysiadzie ze sztangą oraz zadbała o stronę dietetyczną w okresie przedstartowym.

W Mistrzostwach Europy GPC uczestniczyło 423 zawodników z 22 krajów. Federacja GPC jest jedną z najlepszych i najliczniej reprezentowanych związków światowego trójboju siłowego.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Tczewiak_gość

  28.05.2019, 09:50

  Super! Gratulacje! Życzę dalszych sukcesów. Wszystkiego Dobrego! :)

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.