Nagrody dla sportowców i trenerów

Sportowcy nagrodzeni (fot. M. Mykowska)
Tczew - Nagrody dla sportowców i trenerów

zobacz galerię zdjęć: 2
Po zaopiniowaniu przez komisję złożonych wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym w 2018 r., prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przyznał 21 nagród finansowych. Nagrody w wysokości od 1500-2100 zł otrzymało 16 zawodników. Nagrody w wysokości 700 zł zostały przyznane 5 trenerom. Przyznanych zostało również 17 wyróżnień dla zawodników i 2 dla trenerów.

Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło 18 lutego o godz. 14.00 w sali konferencyjnej UM (ul. 30 Stycznia 1).

Nagrody otrzymali:

ZAWODNICY

Maria Deptulska - radioorientacja sportowa, TSRS Tczew (dwa brązowe medale w Mistrzostwach Świata w Radioorientacji sportowej w Korei Południowej, medalistka Mistrzostw Polski w radioorientacji i orientacji sportowej)
Kamil Gajewski - tenis ziemny, Sport Tenis Klub (II m. w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu, III m. w Letnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Świdniku)
Oliwer Mueller - boks, KS Wisła Tczew (III m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w Grudziądzu)
Nikodem Wieczorkowski - pływanie UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 2500 m)
Paulina Neubauer - pływanie, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów na 800 m stylem dowolnym)
Maria Kuchta - pływanie, UKS Dwójka Tczew (I m. w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. w Letnich Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem zmiennym, II m. na Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 400 m. stylem dowolnym)
- Daria Górska - tenis ziemny, Olimpia Poznań (I m w Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze podwójnej, I m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze podwójnej, II m. w Halowych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej, drużynowe Mistrzostwo Polski Młodziczek). Łącznie w 2018 roku zdobyła 7 medali Mistrzostw Polski : 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe młodziczek.
- Zuzanna Golicka, jeździectwo, Sopocki Klub Jeździecki (II m. w Halowym Pucharze Polski dzieci i młodzieży Leszno 2018)
Marcelina Kruża - lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodziczek w skoku wzwyż w Bełchatowie)
Klaudia Wendowska - lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Młodzieczk w 5-boju w Suwałkach)
Daniel Ławrynowicz - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (I m. w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, II m indywidualnie i III m. w sztafecie w Mistrzostwach Polski Seniorów, II m. drużynowo i III m sztafet w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, II m . sztafet Mistrzostw Europy Młodzieżowców, III m. w Akademickich Mistrzostwach Świata)
Marcel Walkowiak- pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (III m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, III m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych)
Piotr Ziółek - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
Zuzanna Ławrynowicz - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew (II m. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, II m sztafet i III m. indywidualnie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży)
Karol Arczewski - wioślarstwo, KW 1904 Poznań (I m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w czwórce podwójnej, II m. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dwójce podwójnej)
Jakub Fedorowicz - wioślarstwo, tenis ziemny, Sopocki Tenis Klub (III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów, III m. w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, III m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetów, członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego).

TRENERZY
- Damian Mielewczyk boks, KS Wisła Tczew, trener Oliwera Muellera
- Mariusz Marut - pięciobój nowoczesny, UKS Dwójka Tczew, trener zawodników: Zuzanny Ławrynowicz, Marcela Walkowiaka, Piotra Ziółka)

- Rafał Górski - tenis ziemny, trener Darii Górskiej
- Stefan Domienikowski - jeździectwo, trener Zuzanny Golickiej
- Józef Krawczykiewicz - lekkoatletyka, MKS Sambor Tczew - trener Klaudii Wendowskiej i Marceliny Kruży

WYRÓŻNIENIA
Zawodnicy
- Zawodnicy radioorientacji sportowej, TSRS Tczew: Magdalena Rutkowska, Oskar Bonna
- Zawodniczki piłki ręcznej MKS Sambor Tczew: Wiktoria Nobis, Laura Maury, Julia Kiwatrowska, Wiktoria Lis, Julia Jezierska, Milena Gowin, Kamila Brejska, Aleksandra Puckowska, Julia Bielińska, Julita Ciesielska, Julia Polenz, Weronika Solińska
- Zawodnicy Arkadii Tczew, bilard: Arkadiusz Sząszor, Kamil Sząszor, Sandra Aftka

Trenerzy
- Robert Karnowski - piłka ręczna, MKS Sambor Tczew
- Artur Wierzbicki - piłka ręczna, MKS Sambor Tczew

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +6

  fan tczewskiego sportu_gość

  19.02.2019, 17:39

  Wyrazy uznania dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych - zawodników, trenerów i... oczywiście rodziców młodych sportowców - bez wsparcia których niemożliwe byłoby trwanie w tak bardzo wymagającej dziedzinie życia. Emocjonalnie najbliżej mi do laureatów spod znaku UKS Dwójka Tczew - BRAWO!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx0 
 • kibic_gość

  21.02.2019, 08:16

  pomyłka czy przeoczenie?

  Czytając ten artykuł rodzi się pytania: wymienieni są wszyscy trenerzy medalistów oprócz pływania.Medale zdobyli: Nikodem Wieczorkowski, Paulina Neubauer i Maria Kuchta.Co z nagrodą dla trenera, który ich do tych Mistrzostw przygotowywał? Czy w artykule jest pomyłka czy po prostu dla niego nie było przewidzianej nagrody.Proszę redakcję o wyjaśnienie.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • +4

  Piotr Maziewski_gość

  21.02.2019, 10:17

  Szanowny Panie. Aby uniknąć spekulacji i niedomówień odpowiadam na Pana pytanie. Nagrody Prezydenta Miasta Tczewa nie otrzymałem, gdyż po prostu nie został złożony wniosek i było to na moje wyraźne życzenie. Wiem, że wydaję się to dziwne, ale w skrócie postaram się wyjaśnić Panu moją decyzję. Po pierwsze: w. w. nagrody otrzymuję co rocznie od 2009 roku. Po tylu latach stwierdziłem, iż dlaczego należy mi się nagroda, za coś, co po prostu wchodzi w zakres moich obowiązków. Moim obowiązkiem jako trenera jest jak najlepsze przygotowanie moich zawodników do imprez rangi Mistrzostw Polski, za co otrzymuje wynagrodzenie. Moim zawodnikom ta nagroda się należy, gdyż poświęcają Oni całą swoją młodość na realizowanie swojej pasji jaką w tym przypadku jest piękny, a zarazem wymagający sport pływacki. Ta kwestia wg. mnie nie podlega dyskusji. Uprawianie sportu jest coraz droższe i głównie obciąża budżet domowy. Przykładowo strój startowy to wydatek ok. 1000-1500 zł. A zawodnik, który pływa na wysokim poziomie potrzebuje ich minimum dwóch na sezon. Poza tym stroje treningowe, okularki, czepki, odżywki i suplementy, wizyty u fizjoterapeuty (niezbędne na tym poziomie), dopłaty do obozów, które z roku na rok są coraz większe, są to ogromne koszta. Po drugie: zeszłoroczna uroczystość wręczenia nagród została otworzona słowami: "oglądam w telewizji "Olimpiadę" i dziwie się po co oni tam w ogóle pojechali".Te słowa bardzo mocno utkwiły mi w pamięci, gdyż dla mnie jako szkoleniowca największym marzeniem jest chociażby doprowadzenie zawodnika do samego wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie, nawet jakby miał zakończyć swój start w fazie eliminacji. Zdaję sobie sprawę, że intencje tych słów nie były złośliwe, ale były zdecydowanie nie na miejscu i wynikały po prostu z braku znajomości tematu. Po trzecie: zawsze uważałem i będę się tego trzymał, iż cały splendor należy się zawodnikom, którzy ciężko pracują na ten sukces. My trenerzy jesteśmy, a przynajmniej powinniśmy być osobami, które powinny pomagać swoim zawodnikom w realizacji ich marzeń sportowych, bo to Oni są w tym wszystkim najważniejsi. Moim świadomym wyborem jest wolontariacka praca w ferie i inne przerwy od nauki szkolnej. Moi zawodnicy tego robić nie muszą. Oni po prostu chcą. Mam nadzieję, iż ta odpowiedź w pełni Pana usatysfakcjonuje. Chociaż spodziewam się jak to ma często miejsce na tym portalu nieprzychylnych komentarzy w moim kierunku. Próbowano już ze mnie zrobić skandalistę obyczajowego, złodzieja a ostatnio nawet dowiaduje się, iż od lat cierpię na chorobę psychiczną i jestem na "ciężkich' psychotropach, chociaż nawet sam o tym nie wiem. Pozdrawiam. Piotr Maziewski: trener Nikodema, Marysi, Pauliny i również innych zawodników (być może przyszłych medalistów) UKS "Dwójki" Tczew.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx1 
 • +1

  kibic_gość

  21.02.2019, 10:57

  pomyłka czy przeoczenie?

  Wyjaśnienie Pańskie w pełni odpowiada na moje pytanie, nie zmienia to jednak faktu,iż taka nagroda się Panu należała.Określa to Regulamin,który jest jednoznaczny w tym zakresie.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów na niwie trenerskiej.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • Andrzej_gość

  27.02.2019, 19:34

  Dwa ognie usportowione

  Dzisiaj w SP 8 odbyły się finały wojewódzkie w usportowione dwa ognie na których uczennice SP 8 zdobyły 3 miejsce w roczniku 2008 i młodsze a wcześnie zdobyły mistrzostwo Tczewa, Powiatu i wygrały półfinał wojewódzki. Szkoda, że miasto czy też powiat nie było tym zainteresowane.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA