Udany start do Ligi Kadetek 98

Dziewczęta z zespołu Pomorze Gimnazjum Dąbrówka rozpoczęły swoją Ligę udanym meczem wyjazdowym z SKS Starogard Gdańsk.

GKS Korsarz Gdańsk pokonał swoje przeciwniczki 70: 42 (13:16, 16:12, 19:8, 20:6). Pierwsza połowa meczu była wyrównanym pojedynkiem, ale wraz z upływającym czasem nasze zawodniczki zaczęły punktować na swoją korzyść. Lepsza obrona, długie podania, świetna dyspozycja Marty Marcinkowskiej pod koszem, zarówno punktowa, jak też w zbiórkach i dobitkach po niecelnych rzutach swoich koleżanek pozwoliła wypracować bezpieczną przewagę punktową. Zaczęła działać „gra Korsarza”, ale jeszcze daleko do ideału. Dziewczęta zaczynają czuć grę jako zespół i za postęp należy się pochwała. Pozytywne komentarze pomeczowe sędziów i kibiców spotkania niech będą nagrodą za poniesiony wysiłek i zaangażowanie zespołu w grę. Marta Marcinkowska osiągnęła swój rekord życiowy punktowy, zdobyła 48 pkt. Patrycja Barłożewska po dobrej grze 12 pkt i Paulina Barłożewska, dyrygent zespołu 10 pkt. Asia Pawlik i Kasia Pozorska stają się bardzo wartościowymi zawodniczkami w zespole. Ponadto „wchodzą” do zespołu Ula Ozimkiewicz, Ala Dylicka, Martyna Kaleta i Natalia Liżewska. Pierwsze minuty gry w zespole mają za sobą. Trenerem zespołu jest Urszula Górska. Gratulujemy!