Dwa zwycięstwa zawodników Kosmopell Arkadia w Bilardowej Ekstraklasie

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Dwa zwycięstwa zawodników Kosmopell Arkadia w Bilardowej Ekstraklasie

zobacz galerię zdjęć: 1
Po trzymiesięcznej przerwie wznowiono pojedynki bilardowe w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tczewska drużyna Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew podczas drugiego w tym roku zjazdu Bilardowej Ekstraklasy wywalczyła dwa cenne zwycięstwa. Autorami tego sukcesu byli: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Kacper Konkel.

W pierwszym meczu Kosmopell Arkadia grała z Akademią Bilardową Rokietnica. Jak mówił komentator internetowej telewizji tvSports trudno było wskazać faworyta. Jak się okazało były to prorocze słowa. Początkowo przewagę uzyskali rokitniczanie, w składzie których grał najbardziej utytułowany polski zawodnik Radosław Babica. Od stanu 4:7 tczewianie przejęli inicjatywę i konsekwentnie budowali swoją przewagę. Gdy wydawało się że "klocki w tej grze są już poukładane" ocknęli się bilardziści Akademii Bilardowej i doprowadzili do remisu 13:13. Ostatnia partia to popis gry i opanowania nerwów Kosmopell Arkadii, którzy zagrali "partię z kija", czyli po rozbiciu wbili po kolei wszystkie bile i zwyciężyli w tym meczu.

W drugim meczu poprzeczka przed tczewianami była postawiona znacznie wyżej. Rywalem bili zawodnicy Metal Fach LP Sokółka, w składzie których grało wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy. Niespodziewanie mecz rozpoczął się od pewnego prowadzenia bilardzistów z Grodu Sambora. Kacper Konkel i Michał Stojałowski wypracowali przewagę pierwszej sesji 5:1. W drugiej parze bracia Mateusz i Kamil Sząszor mieli za zadanie jako pierwsi dojść do dziesiątej wygranej partii. Po bardzo zaciętej walce przed finałową sesją to Kosmopell Arkadia prowadziła 10:8. Zapowiadało się na podobny horror jak w starciu z Rokietnicą. Przy stanie 12:12 bardziej odporni psychicznie okazali się zawodnicy z Pomorza. Dwie kolejne wygrane partie przypieczętowały sukces w całym meczu.

- "Bardzo się cieszę z dwóch zwycięstw podczas tego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy. Z jednej strony zapewniło to nam utrzymanie w Ekstraklasie a z drugiej przybliżyło do walki nawet o medale" - powiedział prezes klubu Kosmopell Arkadia Tczew Arkadiusz Sząszor.


Po dwóch zjazdach Bilardowej Ekstraklasy Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew zajmuje w tabeli czwartą lokatę. Jak do tej pory jest to najlepszy ligowy sezon bilardowy dla Arkadii. Obchody 15-lecia klubu zaplanowane na grudzień 2020 będą zatem okazałe. Kolejny zjazd we wrześniu.

Drukuj
Prześlij dalej