KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew - Mistrz II ligi kobiet

(fot. mat. prasowe)
KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 4 - 1 Włocławska Akademia Piłkarska

Bramki (asysty)
17` # 0 : 1 - Oliwia Frontczak (Bukowska Sandra)
42` # 1 : 1 - Magdalena Sobal (Martyna Tryka)
64` # 2 : 1 - Martyna Tryka (Paula Magulska)
74` # 3 : 1 - Viktoria Osowska

79` # 4 : 1 - Magdalena Sobal (r.karny)

21 czerwca 2020 roku w meczu sezonu podejmowaliśmy drużynę Włocławska Akademia Piłkarska. Mecz ten decydował o zdobyciu Mistrzostwa w II lidze kobiet. Od początku meczu było czuć gorącą atmosferę, a emocje sięgały zenitu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, i została zakończona wynikiem 1 do 1. Bramkę otwierającą mecz zdobyła Oliwia Frontczak, wykazując się ogromnym spokojem w naszym polu karnym, posyłając piłkę nad broniącą Anną Węsierską,, która próbowała ratować sytuacja. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadziła Magdalena Sobal. Po przerwie mecz toczył się pod nasze dyktando, czego efektem były strzelone trzy bramki. Martyna Tryka otrzymała piłkę na swojej połowie, po czym mijając trzy przeciwniczki dograła piłkę do Pauliny Magulskiej, ta z kolei zagrała piłkę zwrotną, i Martyna Tryka strzałem po krótkim rogu pokonała broniącą Annę Kowalik. Trzecia bramka, to niesamowite uderzenie Viktorii Osowskiej z około 30 metrów od bramki. Piłka poszybowała w lewy górny róg bramki. Ostatnia bramka to autorstwo niezawodnej Magdalena Sobal, która pewnym strzałem z rzutu karnego ustala wynik spotkania.

Nasz zespół wykazał się ogromną wolą walki, odrabiając straty z pierwszego meczu. Tym bardziej imponująca jest postawa naszego zespołu, który pomimo straconej bramki nie poddał się i doprowadził do wyniku dającego nam Mistrzostwo w sezonie 2019/2020.

Retransmisja spotkania:

To nie koniec piłkarskich zmagań w tym sezonie. Jak zwycięzca ligi nasz zespół rozegra barażowe decydujące o awansie do I ligi kobiet spotkanie z KU AZS Uniwersytet Warszawski. Starcie odbędzie się 27 czerwca 2020 roku o godzinie 14:30, na neutralnym stadionie w Brodnicy. Ten pojedynek będzie również transmitowany na naszym fanpage. Zapraszamy przed ekrany.