Złoty Miłosz i srebrna Maja w Pucharze Polski w Cetniewie

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 4
W dniach 15-16.04.2023r. we Władysławowie, COS Cetniewo odbyła się III edycja Pucharu Polski juniorów młodszych U-16, U-14 w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach udział wzięli zawodnicy UKS Dwójki Tczew, którzy trenują pod okiem trenera Mariusza Maruta.

W silnej obsadzie 256 zawodników, w 12 osobowym składzie stanęli do rywalizacji o punkty rankingowe, dające awans do głównej imprezy sezonu - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.
Jest to jedyna edycja rozgrywana na Pomorzu, która jednocześnie jest Mistrzostwami Województwa Pomorskiego juniorów młodszych.
Czworo reprezentantów UKS Dwójki Tczew, który działa przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zajęło miejsca w pierwszej piątce, z czego dwoje stanęło na podium.
W dwuboju chłopców (100 m dow / 1000m bieg) zwyciężył Miłosz Miklis (58,4 / 3:03),
4 miejsce zajął Artur Bąk (1,01,2/ 3:12), do podium zabrakło 0,5 sek !

Równie udany start zanotowały trójboistki (10 serii po 5 strzałów /200m dow / 2000m bieg):
2 miejsce zajęła Maja Dąbrowska 406/2:34/7: 38 ).
5 miejsce bijąc swoje rekordy życiowe w każdej konkurencji (382pkt/2:26/8:05) zajęła Michalina Szramke.
Pozostali startujący zawodnicy zajmując lokaty w drugiej dziesiątce zdobyli cenne punkty rankingowe.
W rywalizacji Mistrzostw Województwa Pomorskiego 3 miejsce wśród trójboistek wywalczyła Oliwia Grabowska ( 12 m. w PP ).
Najlepszym trójboistą na Pomorzu został Marcel Leleniewski ( 12 m. w PP ).
2 miejsce w województwie w dwuboju zajęła Zuzanna Kuchta ( 17 m. w PP),
kolejne miejsca 4-5-6 odpowiednio Bartosz Synakowski -( 17m. w PP ), Fabian Chamski - (18 m. w PP ), Dawid Czapiewski - ( 19 m. w PP ) .