Pogoń (fot. mat .prasowe)
W sobotę 22.kwietnia, Pogoń Dekpol Tczew zmierzyła się z AZS UJ Kraków w ramach 18. Kolejki Ekstraligi Kobiet. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Elżbiety 21a, a na trybunach, przy akompaniamencie bardzo dobrej pogody, zasiadło wiele kibiców, którzy dopingowali piłkarki nożne we wczesne sobotnie popołudnie.

Sobota, 22. kwietnia godz. 12:00

Pogoń "Dekpol" Tczew 1 - 2 AZS UJ Kraków
30' Aleksandra Nieciąg
56' Magdalena Sobal

82' Agnieszka Derus

Mecz należał raczej do tych z kategorii wyrównanych, w pierwszych minutach obserwowaliśmy dużą ilość gry w środku pola, a defensywa obu zespołów nie pozwalała przedrzeć się rywalkom pod swoje bramki. Obydwie drużyny jednak starały się przejąć inicjatywę i zdobyć pierwszą bramkę. Niestety, to rywalki z Krakowa postawiły na swoim i po mocnym uderzeniu z dystansu Aleksandry Nieciąg, w 30 minucie, którego nie udało się obronić Natalii Niemaszyk, przyjezdne wyszły na prowadzenie.

Pomimo podobnej ilości sytuacji, te nieco bardziej klarowne, do końca pierwszej połowy wykreowały sobie zawodniczki AZSu UJ. Wszystkie strzały natomiast trafiały albo w ręce bramkarki Pogoni, albo przelatywały obok bramki. Na przerwę podopieczne Mateusza Sroki schodziły więc ze stratą zaledwie jednej bramki.

Powrót na boisko po przerwie, odmienił jednak oblicze dotychczasowej gry, zdecydowanie częściej to Tczewianki utrzymywały się na połowie rywalek, tworząc coraz groźniejsze sytuacje. Ostatecznie udało im się postawić kropkę nad "i" a po 56 minutach gry, stan meczu wyrównał się. Po dośrodkowaniu od Katarzyny Nowak, Magdalena Sobal efektownie złożyła się w powietrzu i wepchnęła piłkę do bramki.

Zarówno Pogoń jak i AZS do końca zamierzały walczyć o pełną pulę punktów i obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Ostatecznie to niestety krakowianki, wykorzystały jedną z okazji, po kontrataku i indywidualnej akcji Agnieszki Derus w 82 minucie. Mimo starań, Pogoni nie udało się już wyrównać i mecz zakończył się porażką drużyny gospodyń 1:2.

Niemaszyk N., Tabor Ł., Jeleń J., Nowak K., Tobiczyk K. (65' Osowska V.), Pompa P. (55' Polańska R.), Sitarz J. (65' Czarnecka N.), Sudyk A., Jędrzejewska J., Okoniewska K. (55' Ejzel K.), Sobal M. (75' Witczak A.)