TALK VIII edycja - Klasyk dla ProCam-Tcz, pokaz siły Fanatyków, Malbork7 się budzi

TALK (fot. mat. prasowe)
W Tczewskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki w ostatni weekend doszło do meczu, który jest przez wszystkich uznawany jako klasyk. Spotkały się dwie najbardziej utytułowane zespoły, ProCam-Tcz i Devils. W TALKu to takie gran derbi, jakie w Hiszpanii rozgrywają Real i Barca.

Mecze sobotnie

Tigers : BOLMET 33:65
Czarny koń rozgrywek lepszy od dzikich kotów. Bolmet bez problemu pokonał młodych chłopaków z Tigers. W ich szeregach zabrakło Pawła Lazera i trochę osłabła ofensywa jak i rozgrywanie piłki. Podczas nie obecności lidera błysnął nowy nabytek kotów, Albert Doria-Dernałowicz (19 pkt.) Brawo.
Bolmet mimo tego, że grają od niedawno w tym składzie jest ekipą doskonale się rozumiejącą. Czekamy na mecze z silniejszymi ekipami, żeby potwierdzić medalowe aspiracje „narzędziowców”.

Malbork7 : DEVILS 39:61
Chłopacy z Malborka zaczynają grać. Remis w połowie meczu z wicemistrzami … to się chwali. Co prawda później Devilsi im odjechali, jak to oni. Ale postęp w grze drużyny z Żuław jest widoczny.
U diabłów cieszy forma Dawida Topolskiego, który wraca po kontuzji. No i jak zwykle zespołowa gra, której zazdrości im nie jeden zespół.

BASKET TEAM : ProCam-Tcz 38:65
Bardzo dobry początek meczu Basketu. Prowadzili 8:0 w pierwszej kwarcie. Kapitan ProCamu poprosił o przerwana żądanie i … mistrzowska maszyna ruszyła z posad i wygrała kwartę 14:9. Dalsze minuty to sukcesywne powiększanie przewagi i końcowe zwycięstwo ProCamu.

Mecze niedzielne

BASKET TEAM : Tigers 60:29.

Rewanż na ostatni Play Off udał się Basketowi. Jednak tak jak oni byli osłabieni podczas końcówki VII edycji, tak teraz w szeregach Tigersów zabrakło lidera, Pawła Lazera. Basket rozjechał koty w każdej z kwart. Dobry występ zanotowali Karol Wojtaś, Jan Smoter i Patryk Nagórski.

DEVILS : ProCam-Tcz 43:52
W klasyku … klasycznie. Wielkie emocje do końca meczu. Warto przychodzić na te spotkania. Patrząc w statystyki wszędzie równo. Na parkiecie lekka przewaga ProCamu. I tak mała różnica w grze szczegółów jaką jest koszykówka przechyliła wagę i wynik na korzyść mistrzów. Drużynę do zwycięstwa pociągnęła para MVP, Piotr Samujło i Tomasz Hibner.

Malbork7 : Fanatycy Znad Wierzycy 23:49
FZW pręży muskuły. To był prawdziwy pokaz siły. Gracze „Siódemek” o zwycięstwie przestali myśleć w drugiej kwarcie meczu. Fanatycy dosłownie znieśli przeciwników z parkietu. Potwierdzają aspiracje do medalu, grają twardo w obronie i w ataku. Brakuje im jeszcze rzutu za trzy punkty, tak ważnego we współczesnej koszykówce, ale dają radę. W tym przypadku również czekamy na ich mecze z przeciwnikami z góry tabeli. Wspaniały występ zanotował Michał Ebertowski, pokaźne double-double (18 pkt. 19zb.) za które otrzymuje nagrodę gracza kolejki od szostygracz.pl.

W tabeli na czele ProCam-Tcz, ale tylko dlatego, że ma rozegrane cztery mecze. Bez porażki nadal Bolmet !
Widać już chyba wyraźnie aspiracje zespołów do medali i grupę zespołów które będą biły się u dołu tabeli.

Gdybyście mieli ochotę na bardziej hardcorowy opis weekendu, zachęcamy do przeczytania „Drugich Jaj Pagaza” na naszej talkowej stronie.

Następny weekend Talkowy 8-9 kwiecień. Zapraszamy na trybuny!!!

Tczewska Amatorska Liga Koszykówki działa w ramach Stowarzyszenia Gospodarczego Kociewie.