Srebrni wioślarze Unii Tczew

W sobotę, 1. grudnia, na Hali Widowiskowej Gdańskiej AZS AWFiS odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Pomorza na Ergometrze Wioślarskim. W sumie startowało ok. 300 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski.W zawodach tych startowała kilkunastoosobowa ekipa sekcji wioślarskiej Unii Tczew. Unici zdobyli na tych zawodach trzy srebrne medale oraz kilkoro uplasowało się na lokatach tuż poza podium.

Srebrny medal w kategorii juniorów zdobył na dystansie 2000 m. Mateusz Biskup z czasem 6:21, na 4. miejscu z tej samej konkurencji uplasował się Michał Baran z czasem 6:37.

Srebrny medal zdobyła również Roksana Karpińska w kategorii juniorek na dystansie 2000 m z czasem 7:29. Piąta w tej konkurencji była Iwona Stachowicz, a siódma Karolina Wittkamp.

Srebrny medal na 1000 m. zdobyła Karolina Góral w kategorii młodziczek (rocznik 98) z czasem 3:50. W tej samej kategorii zawodniczka Unii Karolina Zając uplasowała się na szesnastej pozycji.