Turniej o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky

Rozgrywki (fot. Jacek Cherek)
Turniej o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky

zobacz galerię zdjęć: 25
21 maja odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky. To już druga edycja tej imprezy. W zawodach wzięło udział 41 uczestników i uczestniczek. Licznie stawili się reprezentanci miejscowej drużyny ZaGRYFka Tczew, a także gracze ze sztumskiego klubu. Nie zabrakło jednak osób mniej doświadczonych, które pierwszy raz próbowały swoich sił w poważnych zawodach. W pierwszej fazie turnieju rywalizacja odbywała się w ośmiu grupach, do której zostali przydzieleni gracze i w dwusetowych meczach w systemie każdy z każdym walczyli o awans do fazy pucharowej. Ostatecznie najlepsze 32 osoby kontynuowały zmagania. Zwycięzca kolejnych pojedynków przechodził do dalszego etapu, a przegrany odpadał z turnieju.

Mieliśmy okazję zobaczyć wiele meczy na bardzo wysokim poziomie. W finale spotkali się gracze z dwóch rywalizujących drużyn. Po zaciekłym bardzo wyrównanym pięciosetowym meczu zwyciężył Michał Gutowski z KF Format Sztum. Jednak kolejne miejsca podium należały już do zawodników lokalnej drużyny.Ostateczna klasyfikacja:


1. Michał Gutowski - KF Format Sztum

2. Mariusz Goeck - ZaGRYFka Tczew

3. Rafał Ściepuro - ZaGRYFka Tczew

4. Damian Szostak - ZaGRYFka TczewW ramach turnieju również prowadzono klasyfikację kategorii junior, w której również triumfował młody zawodnik ze Sztumu - Adam Golczewski. Kolejne miejsca podium należały do Tczewian, Szymona Szulca i Magdaleny Kordeckiej.

Tekst
Mariusz Goeck
Foto Jacek Cherek

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA