Pływacy cały czas walczą i wygrywają

Pływak w TCSiR (fot. TCSiR)

odbyło się
25-03-2021
.
Czwartek
Tczew - Pływacy cały czas walczą i wygrywają
W dniach 25 i 26 marca 2021 r. odbyły się w Gdańsku Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Dodajmy, że była to I runda. Nasz UKS 2 Tczew wystawił najsilniejszy skład jaki tylko mógł.

Pierwsza konkurencja i .... mamy medal !!!!! Na początek popłynęły dziewczęta stylem motylkowym na 100 m. W kategorii młodszej zwyciężyła bezapelacyjnie Aniela Koszałka w czasie 1:19,83, a Michalina Szramke z czasem 1:31,23 zajęła III miejsce. Dodajmy, że Zuzanna Gozdowska była VI a Julia Romanek IX. Wśród chłopców w tej konkurencji Mateusz Klofczyński w roczniku młodszym zajął V miejsce. Natomiast bardzo dobrze popłynął Filip Bąk zdobywając swój pierwszy medal i zajmując III miejsce w kategorii starszej. Oprócz Filipa bardzo dobry występ zaliczył Viktor Borycki, który zajął VI miejsce.

Durgą konkurencją był start na dystansie 100 m stylem klasycznym, czyli naszą popularną żabką. Wśród dziewcząt należy odnotować VII miejsce Zuzanny Gozdowskiej i VIII Oliwii Grabowskiej.
Ta konkurencja wśród chłopców stoi na bardzo wysokim poziomie. W kategorii młodszej Marcel Leleniewski zajął bardzo dobre V miejsce. W kategorii starszej Ryszard Balcerowicz znowu poprawił swój rekord życiowy ale tym razem zajął VI miejsce.

Trzecią konkurencją pierwszego dnia była rywalizacja na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Drugi start i drugi medal !!!! Tym razem srebrny!!!! Aniela Koszałka znowu na podium !!!!! Aniela poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 2:43,97 finiszował jako druga. Emocje udzielały się wszystkim a radość napędzała pozostałych do walki.

Ostatnią konkurencją przed sztafetami było 400 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt bardzo dobrze popłynęły Michalina Szramke VII miejsce, Zuzanna Gburek IX miejsce i Oliwia Grabowska X miejsce. Przed startem chłopców trener Waniewski bardzo mocno dopingował swoich zawodników. W grupie młodszej dobre występy zaliczyli Marcel Leleniewski VI miejsce i Mateusz Klofczyński VII miejsce. W kategorii starszej walka była praktycznie o długość palca. Ryszard Balcerowicz poprawił swoją życiówkę o 5 sekund i najlepszy wynik klubu w tym sezonie i zajął V miejsce. Tuż za nim bo na VII miejscu finiszował Victor Borycki.

Na zakończenie pierwszego dnia w zmaganiu sztafetowym na dystansie 4x50 m stylem zmiennym w kategorii Młodszej UKS 2 zajął VI miejsce a starsi zawodnicy VII miejsce.

Drugi dzień zmagań otworzył dystans 100 m stylem dowolnym. Bardzo dobry wynik zaliczyła Michalina Szramke zajmując IV miejsce. Wyniki były tak zbliżone, że popularnej "Misi" zabrakło 0,06 s do medalu. Wśród chłopców bardzo dobre występy zaliczyli Victor Borycki VI miejsce i Filip Bąk VIII miejsce. Chłopcy poprawiali zwoje życiówki o blisko 10 s.

Drugą konkurencją w tym dniu było 200 m stylem klasycznym. Wśród dziewcząt bardzo dobre wyniki uzyskały Zuzanna Gozdowska VI, Michalina Szramke VII i Magdalena Rudko IX. Wśród chłopców w grupie młodszej V miejsce zajął Marcel Leleniewski. W roczniku starszym znowu walka do samej ściany. Victor Borycki zajął IV miejsce a Ryszard Balcerowicz VII.

W samo południe zmagania toczyły się na dystansie 100 m stylem grzbietowym. No i zaświeciło słońce i złoto. Aniela Koszałka ze złotem !!!! Wydarła ten medal w szaleńczej walce pokonując najgroźniejszą rywalkę o 0,02 s. Emocje jeszcze nie zdążyły opaść a Aniela chwilę później znowu stała już na słupku gotowa do startu na 200 m style zmiennym. I znowu walka do końca i .... tym razem III miejsce i brązowy medal. Aniela rozbiła bank - co start to medal !!!! Wśród chłopców w kategorii młodszej Mateusz Klofczyński tuż za podium na IV miejscu. W kategorii starszej po kosmicznej czasowo rywalizacji Ryszard Balcerowicz na V miejscu.

Na zakończenie oczywiście czekały nas sztafety. Tym razem 4x50 stylem dowolnym. W kategorii młodszej team UKS 2 Tczew zajął znowu VI miejsce a starszej VII miejsce. Na półmetku zmagań w kategorii 12 latków UKS 2 Tczew drużynowo prowadzi. Starsi zawodnicy sklasyfikowani zostali na VII miejscu.

Życzymy bardzo dobrych wyników w II rundzie zmagań i dziękujemy za emocje jakich dostarczacie. Gratulujemy zdobytych medali i pobitych wszystkich rekordów życiowych.

UKS 2 Tczew do boju.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Don_Swim_gość

  03.04.2021, 07:20

  Wyniki

  Widać, że po tym całym zamieszaniu coś w tym pływaniu się dzieje. Nie ma grupy juniorskiej i to jest bardzo przykre, że dopuszczono do takiej sytuacji. Niemniej widać, że młodzicy osiągają swoje sukcesy i jest to miły prognostyk na przyszłość. Tak dalej. Gratulacje dla wszystkich młodych pływaków. Trenujcie i nie poddawajcie się !!!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA