Unia Tczew rozgromiła Orła

W meczu I rundy regionalnego Pucharu Polski Unia 1922 Tczew rozgromiła B-klasowy Orzeł Borkowo 9:0 (2:0).

Unici licznie stawili się na środowe zawody. Przybyło aż 20 zawodników, więc niestety nie wszyscy nawet mogli usiąść na ławce rezerwowych.

Tuż przed rozpoczęciem zawodów symbolicznego pierwszego kopnięcia dokonał 3,5-letni Franio Czyszak. Młody kibic Unii i syn naszego zawodnika Mariana przeszedł operacje w Niemczech, do której swoją cegiełkę dołożyli kibice KKS. Operacja zakończona sukcesem i Franio może normalnie funkcjonować!

Tczewianie ruszyli od początku do ataku. W efekcie już w 3. minucie Jakub Resmerowski precyzyjnym strzałem przy słupku dał prowadzenie. Na kolejnego gola musieliśmy czekać prawie do końca pierwszej odsłony. W tzw. międzyczasie sytuacje miała Unia, ale i Orzeł. Na posterunku stali jednak obaj bramkarze.

Druga połowa, to kolejny szturm Biało-Granatowych, czego efektem była bramka w 47. minucie Kamila Gronkowskiego. 3 minuty później podwyższył Paweł Żelechowski, natomiast kolejne 4 minuty to już 5:0 po golu Bartosza Szwedy, inicjatora tegorocznych występów KKS w regionalnym Pucharze Polski. To dzięki Bartkowi został zorganizowany odświeżony skład, chłopaki spotykają się regularnie na treningach. Kolejne dwie bramki, to wykorzystane rzuty karne po ewidentnych faulach przeciwników. Najpierw pewnie strzelił Marcin Glienke, a 4 minuty później ten sam zawodnik sprytnie wystawił piłkę Szwedzie, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Ósma bramka padła po wstrzeleniu piłki w pole karne i przecięciu jej przez obrońcę Filipa Jędrzejewskiego, co skończyło się "samobójem". Wynik meczu ustalił w 80. minucie "Groni".

Mecze II rundy PP zaplanowane są na środę 9 września. Losowanie ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Bramki: 1:0, 2:0 Jakub Resmerowski (3., 39.), 3:0 Kamil Gronkowski (47.), 4:0 Paweł Żelechowski (50.), 5:0 Bartosz Szweda (54.), 6:0 Marcin Glienke (65.-karny), 7:0 Szweda (69.-karny), 8:0 Filip Jędrzejewski (74.-samobójcza), 9:0 Gronkowski (80.).

UNIA: 1 Stangenberg - 5 Staniszewski (58. Tasarz), 18 Grzelak, 4 D.Kleinschmidt (69. Langowski), 11 Żelechowski (53. Kiwatrowski) - 9 P.Kleinschmidt (58. Malarski), 20 Benkowski (69. Czyszak), 8 Glienke, 10 Szweda [KPT] - 7 Resmerowski, 19 Gronkowski.

Sędziował: Piotr Dubiel (Gniszewo).

Widzów: ok. 200.