Dreszczowiec w Pelplinie dla Pruszkowa

Decka Pelplin (fot. mat .prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 40
Początek meczu, do prawdziwa dominacja DECKI na własnej hali. Dzięki akcjom duetowi Paweł Dzierżak - Nick Madray, i efektownym wsadem na początku meczu, pelplinianie wyszli na prowadzenie 13:4. Narzucone tempo gry, pokazało jaką koszykówkę chcemy grać, a to sprawiało ogromne problemy Gościom. Wprowadzone zmiany przez trenera, odmieniły wynik w pierwszej kwarcie na korzyść Gości 19:23.

Decka Pelplin 83 : 85 Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Druga, kwarta przebiegała dość spokojnie, gdzie oba zespoły realizowały swoje założenia taktyczne. Stabilna gra Madraya oraz Dutkiewicza nie pozwoliła jak w poprzednich meczach "odcjechać" naszym przeciwnikom. Stabilna postawa naszych zawodników sprawiła, że do szatni schodziliśmy z 5-punktowym prowadzeniem, co zostało głośno nagradzane brawami z publiczności.

Po regulaminowej przerwie, nasi zawodnicy pokazali głód zwycięstwa i wolę walki. Agresywna gra w obronie rozbijała plany Gości, co dało nam kolejne 8-punktowe prowadzenie. Mimo bardzo dobrej kwarty w wykonaniu Michała Kierlewicza, udało się zejść na przerwę z 3 punktową przewagą.

Ostatnia kwarta to scenariusz do dreszczowca. Nasi niezawodni kibice, w ostatnich sekundach pokazali prawdziwe oblicze 6-go zawodnika podczas meczu. Gdy pozostało 7-sekund do końca meczu i w posiadaniu piłki był Paweł Dzierżak czekaliśmy na końcową akcję 2+1, jednak sędziowie odgwizdali faul w ataku, i historyczna wygrana dla Pelplina musi jeszcze trochę poczekać.