III Turniej ALS 2013

Niesamowity przebieg i rozstrzygnięcia miał III Turniej Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2013. Los skojarzył w jednej grupie trzy z czterech najlepszych zespołów w tym roku - TIMEX WB, ZBLEWO i MONIQUE TEAM, no i... zaczęło się!

W pierwszym spotkaniu po niesamowicie zaciętym i wyrównanym meczu TIMEX WB pokonał ZBLEWO 2:0 (25:22 ; 28:26), co dawało tej ekipie niezwykle dobrą pozycję do wyjścia z grupy na pierwszym miejscu. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! W kolejnym meczu tej grupy w/w TIMEX WB uległ drużynie MONIQUE TEAM 0:2 (18:25 ; 19:25). W ostatnim spotkaniu tej grupy ZBLEWO zagrało znakomite spotkanie i pokonało MONIQUE TEAM 2:0 (25:21 ; 25:22). Po podliczeniu małych punktów (wszyscy mieli po jednym zwycięstwie 2:0) okazało się, że Im w grupie zajął MONIQUE TEAM +6p, IIm ZBLEWO +2, IIIm TIMEX WB –8p. TIMEX WB po III turnieju spadł z pozycji v-ce lidera na V miejsce!

Niezłe zawody zagrał zespół z Pelplina, który po zwycięstwie nad Transferem Skarszewy awansował do grupy finałowej. Trzecią grupę pewnie wygrał lider „Nauka Jazdy ADAM” Elbląg.
Mecze o miejsca IV-VI :
ZBLEWO : LEŚNICY 2:0 (25:23 ; 25:8)

ZBLEWO : SKARSZEWY 2:1 (22:25 ; 25:15 ; 15:9)
SKARSZEWY : LEŚNICY 2:0 (25:13 ; 25:16)
FINAŁY :
ELBLĄG : MONIQUE TEAM 2:0 (25:22 ; 25:21)
ELBLĄG : PELPLIN 2:0 (25:22 ; 25:19)
MONIQUE TEAM : PELPLIN 2:0 (25:16 ; 25:20)

Po zwycięstwie w III turnieju zespół “Nauka Jazdy ADAM” Elbląg zapewnił sobie tytuł Mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki Tczew 2013!!!
Ostatni IV turniej ALS odbędzie się w sobotę 16 marca od godz. 9.00 w hali II LO. Po zawodach nastąpi uroczyste zakończenie Ligi z wręczeniem pucharów i nagród dla najlepszych drużyn i zawodników.