1 LIGA KOBIET - Wygrana Pogoni z niepokonanym zespołem z Tarnowa

(fot. mat .prasowe)
Pogoń DEKPOL Tczew 3 - 1 Tarnovia Tarnów.

Bramki (asysty):
27` Agnieszka Derus (Katarzyna Białoszewska)
42` Magdalena Sobal (Paulina Magulska)
45` Magdalena Sobal (Nadia Czarnecka)
73` Magdalena Sobal (Magdalena Górska)

W 10 kolejce na własnym stadionie Pogoń podejmowała niepokonany do tej pory zespół Tarnovii Tarnów. Drużyna przyjezdna zdobyła do tej pory 19 punktów, trafiła najwięcej bramek (34 w 9 meczach), i podeszła do tego meczu z pozycji wicelidera tabeli. Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana, mało stworzonych dogodnych sytuacji z jednej i drugiej strony. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsze na prowadzenie w 27 minucie wyszły zawodniczki z Tarnowa. Po składnym kontrataku, dużym spokojem w polu karnym wykazała się Agnieszka Derus, i strzałem po ziemi pokonała interweniującą Węsierską. Na odpowiedź tczewianek czekaliśmy 15 minut. Po wygranym pojedynku jeden na jeden w środkowej strefie boiska, bardzo dobrym podaniem do Magdaleny Sobal popisała się kapitan Paulina Magulska. Napastniczka minęła bramkarkę, i zdobyła wyrównującą bramkę. Przed przerwą Sobal podwyższyła na dwa do jednego. W polu karnym dużą kreatywnością i świetnym podaniem wykazała się Czarnecka, i Magdzie nie pozostało nic jak tylko skutecznie wykończyć akcje. Po wyjściu z szatni, lekką przewagę w grze osiągnął zespół z Tarnowa, który stworzył kilka sytuacji strzeleckich, jednakże żadna z akcji nie zakończyła się trafieniem. Pogoń w 73 minucie podwyższyła na trzy do jednego. Piłkę wyprowadziła Weronika Dziadzio, podaniem obsłużyła Magdalenę Górską, ta z kolei zagrała do Sobal, która w pełni biegu podprowadziła piłkę do pola karnego, minęła dwie zawodniczki i lewą nogą pewnie wykończyła akcję.

Skład - Węsierska (87`Kowalik), Rembalska, Dziadzio, Jeleń, Podsiadło (60`Górska), Czarnecka (67`Sitarz), Jędrzejewska (85`Grunwald) , Tryka, Osowska (75`Ścisłowska), Magulska, Sobal. Na rezerwie pozostała: Krygier.

W następnej kolejce Pogoń DEKPOL Tczew czeka kolejne ciężkie zadanie. Na stadionie w Łodzi podejmie lidera tabeli UKS SMS Łódź. Mecz odbędzie się 8 listopada (niedziela), o godzinie 12:00.