Wioślarz Unii Tczew popłynął w reprezentacji Polski

Mateusz Biskup na pierwszym planie (fot. unia.tczew.pl)
W miniony weekend 8/9 czerwca w niemieckim Ratzeburgu odbyły się 54. Młodzieżowe Regaty Międzynarodowe. W barwach reprezentacji Polski popłynął wioślarz Unii Tczew, 19-letni Mateusz Biskup.

W sobotę Unita popłynął na czwórce podwójnej. Polska osada w składzie Biskup, Rafał Zajkowski, Adam Marzek, Paweł Paziewski zajęła 3. miejsce w pięciozespołowej stawce.

Polacy na dystansie 2000 metrów uzyskali czas 6:15,13 (1:30,85; 3:05,77; 4:41,96). Lepsze czasy miały dwie osady niemieckie, a do 1. i 2. miejsca zabrakło odpowiednio 7,86 i 3,40 sekund.

Natomiast w drugim dniu regat Mateusz Biskup popłynął w deblu z rok starszym Rafałem Ziajkowskim z PTW Płock. Polacy uplasowali się na 5. pozycji.

Najpierw 9 osad zmierzyło się w półfinałach. Polacy w swoim biegu zajęli 3. miejsce, z czasem 7:11,84 (1:42,18; 3:28,94; 5:21,19).

W finale najlepsza okazała się ekipa Francji z czasem 6:58,50 (1:43,54; 3:30,40; 5:16,51). Ponadto Polacy przypłynęli jeszcze za osadami z Niemiec i dwiema z Danii, notując czas 7:08,24 (1:45,25; 3:33,94; 5:21,62). Do czwartego miejsca stracili zaledwie 0,28 sekundy.