III rajd rowerowy "Na Piątkę" - Wiślana Trasa Rowerowa

(fot. mat. prasowe)
Tczew - III rajd rowerowy "Na Piątkę" - Wiślana Trasa Rowerowa
Amatorska Grupa Rowerowa Tczew i UKS "Piątka" Tczew informują, że zostało jeszcze kilka miejsc na rajd rowerowy. Zgłoszenia na email beduks5@gmail.com zgłoszenie nie jest równoznaczne z przyjęciem należy uzyskać potwierdzenie od organizatora o przyjęciu. Pozostały 2 wolne miejsca przewidziano udział 30 osób. Rajd wspiera Urząd Miejski w Tczewie i Starostwo Powiatowe Tczew.

Program III Rajdu na Piątkę 2019

07 czerwca piątek 14.00

Przyjazd do "Polanka" Ośrodek wypoczynkowy Kamionki Małe 87, 87-148
Obiekt znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowego w Kamionkach Małych, w odległości 20 km od Torunia, na dużej leśnej polanie, w środku lasu sosnowego, w odległości 100 metrów Jezioro Kamionkowskie, o powierzchni 71,4 ha i maksymalnej głębokość 15 m.
dojazd: samochodem (od trasy nr 1 między Łysomicami a Chełmżą, należy skręcić na przeciwko Zajazdu Bumerang, w kierunku Kamionek Małych - od tego miejsca około 9 km, kolejno mijamy Ostaszewo, Sławkowo i Kamionki Duże lub od trasy Olsztyńskiej między Grębocinem a Kowalewem - zjazd w kierunku miejscowości Turzno, około 9 km do obiektu), pociągiem (stacja kolejowa Kamionki - Jezioro na linii Toruń - Olsztyn)
Zakwaterowanie
15.30 wycieczka rowerowa do Chełmży 32 km krótkie zwiedzanie miasta
Zabytki w Chełmży
Chełmża to jeden z najstarszych ośrodków Ziemi Chełmińskiej, będący pierwszą stolicą biskupstwa chełmińskiego. W dziejach swej historii kryje wiele wzniosłych ale i dramatycznych wydarzeń. Ich ślady widoczne są do dzisiaj w Konkatedrze Świętej Trójcy - jednym z najpotężniejszych kościołów gotyckich na ziemiach polskich.
Inne ciekawe zabytki w Chełmży to kościół Św. Mikołaja, okazała i zdobna wieża ciśnień oraz interesujący Ratusz na Rynku. Warto też odwiedzić stary cmentarz, na którym zachowały się zabytkowe kaplice.

Atrakcje w Chełmży
Niewątpliwą atrakcją turystyczną miasta jest Jezioro Chełmżyńskie - świetne miejsce rekreacji i uprawiania sportów wodnych. W obrębie samej Chełmży wydzielono kilka plaż, w tym strzeżoną plażę Ustronie, można też wypożyczyć sprzęt pływający. Niedawno powstał też na jeziorze romantyczny pomost, łączący dwa brzegi jeziora.
Chełmża jest zacisznym miasteczkiem, ale jej usytuowanie na niezwykle ciekawym szlaku podążającym z Torunia do Grudziądza sprawia, że warto tu zajrzeć przynajmniej na chwilę i zobaczyć wspaniałe obiekty sakralne pamiętające czasy średniowiecza.
https://connect.garmin.com/modern/course/22986348
19.30 Grill integracyjny + konkurs z nagrodami
21.00-24.00 wieczór w restauracji ośrodka przy muzyce i tańcach

08.06.2019 sobota

8.00-9.00 śniadanie turystyczne z produktów organizatora ( każdy przygotowuje samodzielnie jak i pakiety na drogę)
9.20 start na trasę
Kamionki Małe - Zamek Bierzgłowski zwiedzanie- Toruń zwiedzanie miasta z rowerowym przewodnikiem - czas wolny i na posiłek - zwiedzanie Muzeum Podróżników - powrót na bazę 77 km na trasie przerwa kawowa lody
https://connect.garmin.com/modern/course/22986998
https://www.zamekbierzglowski.eu/
http://www.muzeum.torun.pl/strona-33-muzeum_podroznikow_im_tony_ego_halika.html
18.00 powrót na bazę
20.00 -obiadokolacja w w restauracji

09.06.2019 niedziela

8.00-9.00 śniadanie turystyczne z produktów organizatora ( każdy przygotowuje samodzielnie jak i pakiety na drogę)
9.20 wyjazd na trasę Kamionki Małe - Kowalewo Pomorskie -Golub Dobrzyń - (zwiedzanie zamku na koszt organizatora ) powrót na bazę 48 km przerwa kawowa na trasie
Gmina Kowalewo Pomorskie położona jest we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, na Pojezierzu Chełmińskim. Składa się z miasta Kowalewo Pomorskie, które jest siedzibą gminy oraz 21 sołectw.
Gmina ma charakter rolniczy oraz handlowo-usługowy. Użytki rolne zajmują znaczną część jej powierzchni, a miasto Kowalewo Pomorskie pełni funkcje ośrodka administracyjnego i handlowo-usługowego dla rolniczej okolicy.
Odwiedzając gminę warto zobaczyć ruiny zamku, kościół pw. św. Mikołaja, mury miejskie i rynek w Kowalewie Pomorskim oraz liczne zespoły dworskie i pałacowe.
https://connect.garmin.com/modern/course/22987842
http://zamekgolub.pl/zwiedzajacy.html
15.30 kiełbaska z grilla lub ogniska
15.30 posumowanie i zakończenie rajdu

Drukuj
Prześlij dalej