Latocha Sambor Tczew podejmie MKS Brodnica

Latocha Sambor Tczew vs MKS Grudziądz (fot. Krzysztof Gierszewski)
W sobotę, 13 października br., w hali II LO zawodnicy Latochy Sambora Tczew przed własną publicznością podejmowali zespół MKS Brodnica.

Przed meczem nie można było wskazać jednoznacznego faworyta tej potyczki. Samborzanie od początku meczu narzucili mocne tempo i już w 3 minucie prowadzili 3:0. Choć rywale prezentowali się całkiem dobrze, to tczewianie systematycznie powiększali przewagę, głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkarza Jędrzeja Literackiego. Na przerwę tczewscy szczypiorniści na schodzili z przewagą sześciu bramek.

W drugiej połowie w zasadzie to tczewianie kontrolowali mecz i w 42 minucie prowadzili 22:12. Jednak czerwona kartka wynikająca z gradacji kar, którą otrzymał Łukasza Gzella odbiła się na grze miejscowej drużyny. Chyba w głowach samborzan pozostał jeszcze poprzedni mecz, który mimo prowadzenia dziesięcioma bramkami, który po dramatycznej końcówce zakończył się zwycięstwem jedną bramką. Na szczęście w tym meczu świetnie dysponowany był Jędrzej Liberacki, który raz po raz znakomicie interweniował w wielu trudnych sytuacjach.. Bez wątpienia był to najjaśniejszy punkt zespołu gospodarzy, którzy po końcowej syrenie mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Po czterech kolejkach tczewianie zajmują 4 miejsce w lidze z dorobkiem 7 punktów (3 zwycięstwa, 1 remis). Kolejny mecz podopieczni trenerów Tomasza Śmiełowskiego i Łukasza Rygielskiego rozegrają 20 października na wyjeździe z najsłabszą drużyną obecnego sezonu w II lidze, Tytanami Wejherowo. Natomiast kolejny mecz przed własną publicznością tczewski zespół rozegra 27 października ze Szczypiorniakiem Olsztyn, na który już dziś serdecznie państwa zapraszamy.

Latocha Sambor Tczew - MKS Brodnica 28:23 (16:10)