Puchar Pomorza w Gdyni

Druga odsłona turnieju organizowanego przez Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy została rozegrana w klubie 8Bila Gdynia. Na starcie stanęło 25 bilardzistów niemal z całego Pomorza. Tym razem rywalizowano w odmianę 9-bil.

Faworyta zawodów upatrywano w jedynym pierwszoligowcu Tomaszu Wendickim z Trefla Sopot. Podobnie jak miesiąc temu prym wiedli juniorzy.
Puchar Pomorza po raz drugi zdobył Mateusz Sząszor z Arkadii, pokonując w finale Kacpra Konkela (Pool-Bilard Wejherowo) 6-4. Potwierdził tym samym swoją aktualnie wysoką formę. Trzecie miejsce zajął Norbert Żelasko (Fundacja Trefl Sopot), a czwarte Mateusz Dorsz z 8Bili Gdynia, który okazał się największą sensacją turnieju. Na piątym miejscu uplasowali się: Konrad Kleinszmit i Michał Śpiewak z Pool-Bilard Wejherowo oraz Tomasz Młodziński i Patryk Statkiewicz z Fundacji Trefl Sopot. Pod względem drużynowym tym razem prym wiodły kluby z Wejherowa i Sopotu wprowadzając do ćwierćfinałów po trzech swoich zawodników. Patronat Medialny objęli Radio Gdańsk i trojmiasto.pl.

Następny turniej z cyklu Puchar Pomorza dopiero 6 października w Gdańsku.