Bejgrowicz i Tokarski kolejny raz z tytułami!

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniach 18 - 20. marca w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym i singlach. W zawodach wzięło udział ok 350 zawodników i nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Klubu Sportów Siłowych - Tczew, reprezentowanego przez Józefa Bejgrowicz i Marka Tokarskiego. Tradycyjnie występ tczewskich zawodników można zaliczyć jako bardzo udany.

Józef Bejgrowicz, startując w kategorii wagowej do 82,5 kg, zdobył tytuł mistrza Europy w martwym ciągu z wynikiem 220 kg, bijąc jednocześnie rekord Europy o 10 kg. Dodatkowym wyróżnieniem dla Pana Józefa było zajęcie II miejsca wśród wszystkich zawodników startujących w martwym ciągu, tzw. kategorii open.

Marek Tokarski również zdobył tytuł mistrza Europy w kategorii wagowej do 82,5 kg, wyciskaniu sztangi leżąc, ustanawiając rekord Europy, który od teraz wynosi 165,5 kg. Jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji służb mundurowych.