28. kolejka nie dla DECKI PELPLIN

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 20
Na trzy mecze do zakończenia sezonu zasadniczego 2020/2021 zespół DECKI PELPLIN podejmował na swoim parkiecie Energę Kotwicę Kołobrzeg. W meczu o utrzymanie w 1-lidze emocji, zaciętości nie brakowało, jednak zakończył się zwycięstwem gości.

Spotkanie gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5-0, po celnych rzutach Madraya i Dutkiewicza, na które szybko odpowiedzieli Czarodzieje z Wydm. Do końca pierwszej kwarty oba zespoły grały agresywnie, z dużym zaangażowaniem w obronie i ataku. Drugie 10 minut obfitowało w wiele niecelnych rzutów z obu stron oraz widoczne zaangażowanie w walce o każdą piłkę. Ostatnie 3 minuty to okres, w którym obie drużyny zdobyły zaledwie po 2 punkty kończąc pierwszą połowę wynikiem 30-30.

Rozpoczęcie drugiej połowy mogło zasugerować kibicom, że ten nerwowy obraz będą oglądać do końca, wyrównane spotkanie. Wynik 51-42 dla DECKI na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty był najwyższym prowadzeniem gospodarzy w tym meczu. Od tego momentu goście postawili jeszcze twardsze warunki na parkiecie, z którymi walczyć próbowali zawodnicy z Pelplina.

Cała czwarta kwarta była prowadzona przez zawodników Kotwicy w konsekwentny sposób, co złamało grę gospodarzy. Niestety mimo włożonych sił w mecz, nie udało się pelplinianom odrobić strat i Kotwica zdobyła komplet punktów w dwumeczu z DECKĄ.

DECKA PELPLIN 66 : 74 Energa Kotwica Kołobrzeg