Złoci tczewianie na Mistrzostwach Polski! 4 medale dla Tomasza Bejgrowicza!

Zawody (fot. mat .prasowe)
Tczew - Złoci tczewianie na Mistrzostwach Polski! 4 medale dla Tomasza Bejgrowicza!

zobacz galerię zdjęć: 3
Kolejny już raz tczewscy sportowcy pokazali swoją ogromną siłę i mistrzowską klasę. Na odbywających się w dniach 3-4 października Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Zalesiu, tczewscy siłacze zdobyli w sumie 7 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i jeden brązowy. Z całego tego dorobku, aż 4 medale (2 złote i 2 srebrne) przypadły w udziale Tomaszowi Bejgrowicz. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 6 tczewskich zawodników: dwóch reprezentujących barwy tczewskiego Klubu Sportów Siłowych (Tomasz Bejgrowicz i Marek Tokarski) oraz czterech reprezentantów Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji (Eugeniusz Wittstock, Adrian Kabat, Michał Mikulski i Michał Poczynek).

W pierwszym dniu zawodów na wyżyny swoich sportowych ambicji i umiejętności wspiął się Tomasz Bejgrowicz (reprezentant Klubu Sportów Siłowych - Tczew, wychowanek i syn naszego tczewskiego multimedalisty sportów siłowych i rekordzisty świata - Józefa Bejgrowicz) zdobywając w sumie, aż 4 medale w kategorii wiekowej Masters 40-44 lata i wagowej do 110 kg. Tomasz rywalizował zarówno w całym trójboju siłowym (przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg), jak i osobno w poszczególnych jego konkurencjach. Najcenniejszym ze z dobytych medali było złoto w konkurencji trójboju siłowego, w którym to Tomasz ustanowił nowy rekord Polski z wynikiem 565 kg. Kolejne złoto Tomasz dołożył w rywalizacji przysiadu ze sztangą. W konkurencjach martwego ciągu i wyciskania sztangi leżąc, Bejgrowicz musiał oddać najwyższe miejsce na podium Mariuszowi Bartołowicz, zdobywając w obydwu tych dyscyplinach srebrne krążki. Warto dodać, że na Mistrzostwach Polski, Tomasz Bejgrowicz wystąpił w podwójnej roli: pierwszego dnia mistrzostw jak zawodnik, a drugiego jako sędzia międzynarodowy i główny arbiter zawodów.
W drugim dniu mistrzostw rywalizowali zawodnicy wyciskania sztangi leżąc. Samego siebie, rodziny, przyjaciół, jak i licznie przybyłych na zawody kibiców nie zawiódł nasz etatowy medalista Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc - Eugeniusz Wittstock (TCSiR). Zaliczając poprawnie ciężar o wadze 115 kg, Eugeniusz wygrał konkurencję wyciskania sztangi leżąc, sięgając po złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej Masters 55-59 lat i wagowej do 82,5 kg. Warto nadmienić, że Pan Eugeniusz jeszcze rok temu myślał o zakończeniu kariery sportowej, zmagając się z ciężkim i fatalnym urazem łokcia, który wymagał leczenia operacyjnego. Tym bardziej należą się wielkie słowa uznania i brawa za walkę i powrót na trójbojowe pomosty dla niezwykle sympatycznego zawodnika i trenera młodych adeptów wyciskania sztangi leżąc Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Miło zaskoczył dla wszystkich był start Adriana Kabata (TCSiR). Występując na zawodach tej rangi jako debiutant, bez strachu i tremy podszedł do startu w wyciskaniu sztangi leżąc, uzyskując znakomity wynik - 120 kg w kategorii wiekowej Teenager i wagowej do 75kg. Osiągnięty rezultat pozwolił mu wspiąć się na najwyższy stopień podium i cieszyć się ze złotego medalu i tytułu Mistrza Polski.

W tej samej konkurencji, kategorii wiekowej i wagowej co Adrian (Teenager 18-19 lat i do 75kg) walkę o brąz stoczył jego kolega klubowy - Michał Mikulski (TCSiR). Do zajęcia 3 miejsca i brązu wystarczyło Michałowi poprawne wyciśnięcie na ławce ciężaru o wadze 102,5 kg.
Najcenniejszym i zasługującym na wielkie słowa uznania wynikiem, spośród wszystkich startujących Tczewian w wyciskaniu sztangi leżąc, może pochwalić się reprezentant Klubu Sportów Siłowych - Tczew - Marek Tokarski. Marek wycisnął na ławce potężny ciężar o wadze 172,5 kg, bijąc przy tym swój rekord życiowy aż o 5 kg. Niestety liczna i silna konkurencja w kategorii wiekowej Open i wagowej do 90 kg, w której startował Marek nie pozwoliła mu na zajęcie miejsca medalowego. Zawodnik ostatecznie zakończył start na 4 miejscu. Marek Tokarski dosłownie otarł się o podium, o którego kolejności zadecydowały ostatnie - trzecie podejścia. Na pocieszenie pozostaje fakt, że rosnąca forma sportowa Marka może przynieść znaczące sukcesy sportowe już w najbliższej przyszłości.
Ostatnim ze startujących Tczewian był Michał Poczynek (TCSiR). Unosząc w leżeniu na ławce, ciężar o wadze 162,5 kg, zbliżył się na 2,5 kg, do wyrównania, ustanowionego niedawno rekordu życiowego. Osiągnięty rezultat, pozwolił Michałowi na zajęcie 5 miejsca w kategorii wiekowej Open i wagowej do 140 kg.
Pomimo rosnącej fali zachorowań na koronowirusa i związanych z tym obaw o zdrowie oraz ograniczenia, na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Zalesiu przyjechało ponad 300 zawodników, a spośród nich wielu rekordzistów Polski, Europy i Świata. Na zawodach padło kilkadziesiąt rekordów Polski, co świadczyć może o wysokim poziomie sportowym mistrzostw.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  dickens_gość

  09.10.2020, 14:11

  BRAWO!

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +2

  elamik_gość

  09.10.2020, 17:17

  GRATULACJE!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx0 
 • +1

  Kasia_gość

  11.10.2020, 11:15

  Gratulacje dla niezwyciężonych! :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.