Podominikański kościół p.w. św. Stanisława Kostki

Podominikański kościół p.w. św. Stanisława Kostki (fot. tcz.pl)
Podominikański kościół p.w. św. Stanisława Kostki
Kościół pochodzi z XIV w. Został wybudowany w stylu gotyckim, podobnie jak kościół farny. Posiada charakterystyczną dla tego stylu, ośmioboczną wieżę, która przypomina wieżę gdańskiego kościoła św. Elżbiety.

Gotycki charakter kościółka podkreślają odsłonięte fragmenty detali architektonicznych. Po II wojnie światowej założono w oknach witraże. Obecnie kościół jest nazywany szkolnym, gdyż odbywają się w nim msze św. dla dzieci i młodzieży.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  PatRioPan_gość

  13.12.2009, 12:48

  Myślę że, jest to naprawde wyjątkowy zabytek ponieważ jest on typu gotyckiego tak jak kościół w Pelplinie.Oczywiście nie jest on tak samo wielki jak ten z Pelplina ,lecz także jest on interesujący oraz ciekawy.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +4

  Sereqq_gość

  22.02.2012, 13:01

  Dobry Artykuł

  Bardzo dziękuje.Te artykuły są bardzo przydatne.POZZDRO SEREQQ :3

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.