30 października Dzień Spódnicy


odbyło się
30
10.2017
Poniedziałek
Tczew - 30 października Dzień Spódnicy

zobacz galerię zdjęć: 2
Tego dnia obchodzimy inne święto także poświęcone temu tradycyjnemu nie tylko w Europie ciuchowi.

15 maja obchodziliśmy także w tym roku Światowy Dzień Spódnicy Męskiej. Majowe święto zostało ustanowione w oparciu o międzynarodowe uzgodnienia. Ma ono zasięg światowy a powołane do życia zostało przez europejskie kluby spódnicy męskiej. Jego zadaniem jest przypomnienie nam wszystkim o tym, że spódnica pochodzi od mężczyzn i mają oni prawo także z jej walorów korzystać, wśród których są także poważne argumenty zdrowotne.

30 października mamy święto, które powstało z myślą o kobietach które współcześnie jakby za przykładem mężczyzn wybierają jako swój ubiór zamiast spódnicy wszędobylskie już spodnie. Panie najpierw zdradziły suknie na rzecz spódnic, a następnie skróciły suknie na podobieństwo męskich do niedawna tunik nazywając je SUKIENKAMI. 50 lat temu kobiety nie tylko europejskie rozpoczęły swoją drogę do upowszechnienia wśród swojej płci takiej części garderoby jak spodnie. Choć to niedawno to obecnie widok kobiety w spodniach nikogo już nie dziwi. Młode dziewczyny na ogół chodzą już wyłącznie w spodniach, a spódnice ubierają tylko na randkę i na wyraźne życzenie swojego chłopaka. 30 października Dzień Spódnicy ma również w tym roku i na przyszłość zachęcić zwłaszcza młode dziewczyny do bardziej częstego ubierania zamiast spodni, spódnicy.


O ile u mężczyzn spódnica jest istotna kulturowo oraz zdrowotnie, o tyle u kobiet dodaje im uroku oraz dodaje kobiecego powabu. Świat z kobietami w spodniach nie jest już tak piękny jak z kobietami w spódnicach.

Generalnie rzecz biorąc spodnie są szpetne w zestawieniu z sukniami lub spódnicami czy to męskimi, czy to kobiecymi zwanymi damskimi. Spodnie to po prostu dodatkowa para gaci z dłuższymi nogawkami i noszona jako odzież zewnętrzna. Spodnie zostały wynalezione przez plemiona germańskie ze Skandynawii. We wczesnym średniowieczu stoczyły one BITWĘ najpierw ze spódnicą męską i ją zdominowały za wyjątkiem obszaru Szkocji na przykład, a obecnie wygrywają BITWĘ wśród populacji kobiet.

Okolicznością, która sprzyjała dominacji spodni wśród mężczyzn był okres gdy zaczęto w Europie jeździć na końskim grzbiecie. Natomiast zaadoptowanie taaa...kich gaci do potrzeb odzieży BHP w młodym europejskim przemyśle dodatkowo przyczyniło się do pogłębienia tej dominacji wśród składników odzieży męskiej.

Efektem przemian obyczajowych, których ważnym elementem jest ubiór są zmiany w mentalności głównie w społeczeństwach obszaru kultury łacińskiej.


Jakie są to zmiany mentalności u europejczyka przeciętnego?

No więc spódnica ponad dwa wieki temu była powszechnym i jedynym rodzajem odzieży wśród mężczyzn jako odzież dolna. Natomiast od momentu gdy w Paryżu w 1846 roku zaprezentowano pierwszą spódnicę dla kobiet stopniowo do lat 60-tych ubiegłego wieku była powszechnym ATRYBUTEM KOBIECOŚCI. U obu płci spełniała funkcję normy społecznej i traktowana była jako jedyny i standardowy rodzaj odzieży dolnej. Obecnie natomiast spódnicę ubierają niemal wyłącznie kobiety, i to nie wszystkie. Współcześnie panująca KULTURA SEKSISTOWSKA wymieszała nam w głowach cały odwieczny porządek. Obecnie na panów w spódnicach od których spódnica przecież pochodzi, patrzy się ze zdziwieniem i często są oni postrzegani jako osoby z nietypową orientacją seksualną lub z zaburzeniami psychicznymi. Natomiast kobiety w spódnicy traktowane są współcześnie jako NORMALNA ANOMALIA. U kobiet spódnica lub tunika spełnia obecnie funkcję głównie swego rodzaju odzieżowego gadżetu erotycznego ubieranego przez niektóre dziewczyny nieomal tylko na randki.

Obydwa wyżej wymienione święta służą temu byśmy wreszcie wrócili do prawdziwych korzeni ubioru prawdziwego europejczyka i zaczęli na powrót traktować to co jest normalne normalnie, a normalne już kiedyś było. Nie jest ani zdrowe ani piękne gdy kobiety i mężczyźni mają na sobie wyłącznie gacie z nogawkami, zwane spodniami.

HEJ!

POLSKI KLUB TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆDrukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  yhy_gość_gość

  24.10.2017, 15:00

  Wiem, że zaraz wywołam gównoburzę ale w artykule jest błąd historyczny. Autor sugeruje jakoby szkocki kilt we wczesnym średniowieczu oparł się skandynawskiej modzie na spodnie, co jest nieprawdą. Klit w wersji takiej jak na zdjęciu pod artykułem istnieje od połowy XVIIIw. Od ok. XVIw. szkoccy górale nosili tzw. duże kilty, które były składanym na ciele kilkumetrowym kawałkiem wełnianego materiału (pledu). Jeszcze wcześniej szkoccy górale nosili długie lniane koszule, pod którymi zakładali ... spodnie (możliwe że od Wikingów, którzy najeżdżali te tereny już w IXw.). Tak samo nosili się Irlandczycy w tym okresie. Także w przypadku Szkotów to kilt wyparł spodnie, a nie odwrotnie. Brytyjscy historycy przyczynę powstania kiltu upatrują w kryzysie produkcji bawełny w Irlandii co w konsekwencji wiązało się z brakiem dostępu tegoż materiału w Szkocji. Naturalnym zamiennikiem w odzianiu się była wełna, która jest "łatwiejsza w produkcji" (klimat Szkocji sprzyja hodowli owiec ale nie uprawie lnu). A że z wełny długiej koszuli nie uszyjesz, ale już ciepły pled tak, to zaczęto kombinować, jakby ten ciepły pledzik na siebie założyć, żeby było wygodnie. Tak powstał duży kilt, który miałem przyjemność kilkakrotnie nosić, a o historii którego dowiadywałem się od szkockiego przyjaciela-historyka. Pozdrawiam (bez hejtu proszę).

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx2.xx5 
 • +1

  yhy_gość_gość

  24.10.2017, 15:03

  PS. "Braveheart" kłamie. William Wallace nie nosił kiltu bo: 1) kilt jeszcze nie istniał, 2) nawet jakby istniał to był strojem szkockich górali, a Wallace był szlachcicem ze szkockich nizin.

  Cytuj
  IP: 95.48.xx2.xx5 
 • strike_gość

  30.10.2017, 17:20

  Źródła wskazują, że kilt istniał już wtedy. Tyle że nie był znany w Szkocji. Tak, film kłamie. No i kilt szkocki się nie oparł, modzie na spodnie w średniowieczu oparła się spódnica galijska, która od szkockiego kiltu różni się... nazwą i terenem występowania. --- Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni

  Odpowiedz
  IP: 95.97.xxx.xx6 
 • kornik_gość

  07.11.2017, 22:52

  drewno

  Kiedyś się zastanawiałem czemu facetki noszą raz portki a raz spódnice lub sukienki. W końcu wiem. Gdyba tak nie robiły i nosiły wyłącznie suknie długie, to naród by je znowu zaszufladkowal tylko do sukni i wara ubrać coś innego! Właśnie tak stało się z mężczyznami. Oni zakleszczyli się w buksach.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx4.xx6 
 • strikemaster_gość

  26.12.2017, 19:43

  zima w kilcie

  Czego skutkiem są statystyki pokazujące średnią długość życia mężczyzn, zachorowalność na męskie choroby. Czas na kiltową rewolucję, i to szybko. Zima kiltowi nie przeszkadza więc do dzieła.

  Cytuj
  IP: 217.123.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA