Festiwal Gitarowy Shot 2019

(fot. fot_Jacek_Balk_Barbara_Swiader)

odbyło się
17
05.2019
Piątek
Tczew - Festiwal Gitarowy Shot 2019

zobacz galerię zdjęć: 2
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na Festiwal GITAROWY SHOT 2019. Założeniem nowej odsłony Festiwalu Gitarowego, którego koordynatorem artystycznym jest znany tczewski gitarzysta Roman Puchowski, jest prezentacja gitary w różnych odsłonach - od klasyki, poprzez folk, po ostre brzmienia. Atrakcyjność Festiwalu gwarantują wybitni goście, których udało się nam zaprosić - wspomniany wcześniej Roman Puchowski, ale również Tymon Tymański oraz Krzysztof Meisinger z orkiestrą barokową Poland baROCK.

Istotnym, stałym elementem Festiwalu jest otwarty dla wszystkich chętnych Konkurs Singer - Songwriter TCZEW skierowany do twórców i jednocześnie wykonawców własnych piosenek. Konkurs to bez wątpienia doskonała promocja Festiwalu oraz naszego miasta.


Program Festiwalu Gitarowy Shot 2019:
17 maja /piątek/

godz. 19.00 - Konkurs Singer - Songwriter
Klub Muzyczny CKiS. Wstęp wolny

godz. 21.30 Ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert PUCHOWSKI & TYMAŃSKI
Klub Muzyczny CKiS. Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona /wejściówki dostępne w kasie CKiS/

18 maja /sobota/
godz. 19.00 Koncert finałowy KRZYSZTOF MEISINGER & Poland baROCK - Vivaldissimo
sala widowiskowa CKiS. Bilety: 25 zł

Konkurs Singer - Songwriter

Śpiewasz, grasz, komponujesz??! Zgłoś się do udziału w Konkursie Singer-Songwriter TCZEW!

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza do udziału w Konkursie Singer-Songwriter TCZEW, który odbędzie się 17 maja 2019 r. w ramach Festiwalu GITAROWY SHOT 2019 (17-18 maja 2019 r.).
Pod pojęciem singer-songwriter rozumie się artystę, który jest twórcą własnych utworów
słowno-muzycznych, czyli autora tekstów i kompozycji oraz wykonawcę partii wokalnych
i akompaniamentu.

KONKURS przeznaczony jest dla solistów korzystających z różnych typów gitar (w tym m.in. akustycznych, klasycznych, folkowych, rezofonicznych, elektro-akustycznych, elektrycznych, basowych, tenorowych, barytonowych) oraz instrumentów pokrewnych gitarze, jak np. ukulele. Organizatorzy dopuszczają również do Konkursu wykonawców akompaniujących sobie na instrumentach strunowych, takich jak skrzypce, altówka, wiolonczela, lutnia, lira korbowa, cymbały.


Wypełnioną kartę zgłoszenia, demo wykonawcy (2 utwory w formie plików mp3 bądź zapisane na CD oraz tytuły utworów i ich autorów) oraz rider techniczny prosimy pzresłać na adres e-mail: jlangowski@ckis.tczew.pl, dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres:

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10
83-110 Tczew
Z dopiskiem "KONKURS SINGER-SONGWRITER TCZEW "

Na zgłoszenia czekamy do dnia 06 maja 2019 r. do godziny 16.00

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu!

Zapraszamy do udziału.

PUCHOWSKI & TYMAŃSKI


Duet songwriterów prezentuje swoje autorskie piosenki w transowym, post elektronicznym wydaniu. Jest w tym trochę klimatów lat 80-tych, bluesa, psychodelii, muzyki improwizowanej, gry na DOBRO, oraz innych gitarowych osobliwości. Wszystko to spięte jest świeżym, współczesnym spojrzeniem na muzyczną materię. Koncerty obydwu panów słyną ze spontanicznej interakcji z publicznością, tak jest też i tutaj.
Tymon Tymański - śpiew, gitara elektryczna, keyboards, loops
Romek Puchowski - śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

KRZYSZTOF MEISINGER & Poland baROCK - Vivaldissimo

Krzysztof Meisinger - gitara & orkiestra barokowa Poland baROCK - najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe

Światowa krytyka uznaje Krzysztof Meisingera za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie - od Tokyo do Los Angeles i Buenos Aires.

Krzysztof Meisinger wykonywał podobny program na wielu scenach
m.in. w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku. Koncert ten zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Teraz następuje nowa i odświeżona odsłona tego programu realizowana wspólnie z założoną przez niego orkiestrą barokową w skład której wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej, oraz młodzi wykonawcy, mający pasję
i emanujący miłością do muzyki. Smaku całości dodaje fakt, iż jest to pierwsza takowa kooperacja w historii - gitara klasyczna występująca wspólnie
z ortodoksyjnym zespołem muzyki dawnej. Na koncertach występuje także Anna Iberszer - wybitna tancerka flamenco i znana aktorka.

Skład:
Krzysztof Meisinger - gitara
Orkiestra Barokowa Poland baROCK (4 skrzypiec, viola, viola da gamba, violone, teorban/lutnia, gitara barokowa, klawesyn)
- Katarzyna Kmieciak - skrzypce
- Paulina Kmieć - skrzypce
- Maciej Kończak - skrzypce
- Marta Michalak - skrzypce
- Ewa Pilarska - viola
- Martyna Jankowska - wiolonczela barokowa
- Marcin Bajon - violone
- Maciej Kończak - gitara barokowa
- Natalia Hyżak - klawesyn
- Henryk Kasperczak - teorban/lutnia
Anna Iberszer - taniec flamenco

Drukuj
Prześlij dalej