23. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Tczewa


odbyło się
19
04.2019
Piątek
Tczew - 23. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Tczewa
Ulicami Starego Miasta przejdzie 23. Tczewska Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa ma być dopełnieniem liturgii Wielkiego Piątku, które odprawiana jest w kościołach popołudniu (Fara - 17:00). To ona nadaje cały sens tego dnia. Poleca się zatem, aby po niej, dla jeszcze większego przeżycia i rozważania Męki Pańskiej, odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Miejska droga ma wyjątkowy charakter. W piątkowy wieczór za wielkim krzyżem wyrusza rzesza mieszkańców.

- Będziemy szli drogą, po której na co dzień chodzą ludzie, w domach, które mijamy, jest ich życie, czasem piękne i wspaniałe, czasem trudne i bolesne. Wśród ludzi, których będziemy mijać, będą tacy, którzy już dawno zagubili drogę do Kościoła. Może nasze przejście będzie dla nich chwilą refleksji i przypomnienia o Bogu.


Każda stacja zostanie przedstawiona przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Nosić krzyż będą wspólnoty parafialne, grupy/stowarzyszenia, samorządowcy i strażacy.

- Tegoroczne rozważania są oparte na naszych pragnieniach i postawie Jezusa w tym właśnie momencie.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o 20:00 na parkingu przy ul, Łaziennej (I stacja). Następnie wyruszy ulicami: Łazienna, Wyszyńskiego, Sambora, Zamkowa, Okrzei, Plac Hallera, Wyszyńskiego. W nabożeństwie weźmie udział bp Ryszard Kasyna, który zakończy modlitwę w tczewskiej farze i udzieli błogosławieństwa wszystkim uczestnikom.


Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świec.

19.04.2019|20:00|Parking przy ul. Łaziennej


Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83- 110 Tczew ul. Łazienna" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  As _gość_gość_gość

  19.04.2019, 12:26

  Szczególnie samorządowcy są tam bardzo potrzebni

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.