"Postaw na Rodzinę" - podziel się szpikiem

Kościół p.w. NMP Matki Kościoła (fot. tcz.pl)

odbyło się
12
06.2011
Niedziela
Tczew - "Postaw na Rodzinę" - podziel się szpikiem
"Postaw na Rodzinę" to ogólnopolska kampania, do której przystąpił również samorząd miasta Tczewa. Pod tym hasłem 12 czerwca na placu przy kościele NMP Matki Kościoła odbędzie się festyn parafialny. Podczas imprezy będzie można się wpisać do rejestru dawców szpiku.

W Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi potocznie zwany białaczką. Jak można pomóc? Dawcą może zostać każdy pomiędzy 18 a 55 rokiem życia (który waży minimum 50 kg lub nie ma dużej nadwagi). W celu określenia antygenów cech zgodności tkankowej wystarczy pobrać do przebadania 4 ml krwi. Faktycznie dawcą zostaniesz, gdy okaże się, ze posiadasz takie same cechy zgodności tkankowej jak chory pacjent. Wtedy niezbędne będzie dodatkowe badanie lekarskie.

Rejestracja potencjalnego dawcy jest BEZPŁATNA.

Organizatorzy zapewniają, że podczas festynu nie zabraknie atrakcji dla nikogo, a szczególnie dla najmłodszych. Będą gry, zabawy, konkursy, loterie, a wszystko to od godz. 14.00 do 18.00.
W ramach programu ogłoszony został także konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie".
Zapraszamy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • e_gość

  12.06.2011, 17:33

  propagowanie akcji na "piątkę"

  Świetnie, że w ogóle był jakiś plakat informujący o tej akcji, zawsze chciałam wziąć w czymś takim udział gdybym wiedziała, ze u nas jest taka impreza na pewno bym się wybrała a tak z pomocy innym nici. Gratulacje dla organizatorów.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx5 
 • arkadiusztcz

  12.06.2011, 21:20

  Widzę że masz łącze internetowe bo wstawiłaś komentarz , śmieszny komentarz bo o tej akcji było głośno w: Tv TeTka od ponad tygodnia w internecie na http://www.tcz.pl i http://www.tczew.pl , także radio Fabryka podawała tę informacje. Trzeba po prostu przeglądać strony internetowe.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  xxxx_gość

  12.06.2011, 23:22

  zawsze możesz zarejestrować się w bazie DKMS-u, dla chcącego nic trudnego ;) a narzekać i nic nie robić to każdy potrafi ...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • -2

  _gość

  12.06.2011, 18:55

  Niech Pani zapamięta nazwisko organizatorki "Grażyna Antczak" i nigdy niech Pani na nią nie głosuje w wyborach

  Odpowiedz
  IP: 94.23.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.