Tczewska Liga BIKEPOLO


odbyło się
19
09.2020
Sobota
Tczew - Tczewska Liga BIKEPOLO
Podczas @MIŁO! Tydzień Mobilności Aktywnej ruszamy z rozgrywkami Tczewskiej LIGI BIke Polo!

Co to za dyscyplina sportu?
Bardzo podobna do klasycznego polo, tylko, że zamiast na koniach, gramy na rowerach ????
Zapraszamy w czwartek o 17.00 do Tczewskich Kurierów Rowerowych na spotkanie organizacyjne. Tam też będzie można zgłaszać trzyosobowe drużyny! Jeśli nie możesz przyjść, a chcesz zgłosić drużynę, to napisz do nas w wiadomości lub na maila pkremer@kurierzy.tczew.pl
A w niedzielę.w samo południe... rozgrywki! Spotykamy się na rolkowisku przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji!
Wystarczy trochę humoru i niedużo zacięcia sportowego, żeby bawić się świetnie! Zapraszamy zawodników i kibiców!


Zasady są proste:
WYPOSAŻENIE:
rower - jaki chcesz! większość z nas gra na kolarzówkach, ostrym kole, lub singlach (wolnobieg), ale grać możecie na obojętnie jakich rowerach - górskie na górskie / bmx na bmxy / składaki na składaki.
młotki - kije do gry możesz tak jak my, zrobić samemu (kijek narciarski + kawałek rurki gazowej).
piłka - najlepiej do "street hockey" na boisku. W sklepie sportowym, około 20zł.
bramki - najlepsze są paholki drogowe. jeśli ich nie macie możecie jak za dzieciaka zmajstrować bramkę z plecaka albo jakiejś zajebistej kurierskiej torby. słupki mają być rostawione na długość roweru.
PO KOLEI:
wpierw dobieracie 2 drużyny po 3 zawodników: możecie dobierać się losowo, my najczęściej staramy się skompletować dwie drużyny które zagrają na podobnym poziomie.
MECZ:
mecz możecie ustalić na ilość "goli"- zazwyczaj gra się do 5 bramek lub czas - np 10 minut. rozgrywka rozpoczyna się od umiejscowienia piłki na środku boiska, po odliczeniu "3-2-1 POLO" obie drużyny ruszają z za linii swojej bramki.
UWAGI:
podpieranie się noga - jeśli ktos w trakcie gry dotknie ziemi czymś innym niż młotkiem, musi natychmiast przerwać grę i "zaklepać się" czyli dotknąć kijem wybranego przez was obiektu (dzwonek, znak, gałąź, słup - miejsce na waszą inwencję). najlepiej jeśli coś takiego znajdzie się na krawędzi boiska na wysokości środka (sugerujemy po obu stronach boiska).
strzelanie bramek - gol-punkt zostaje zaliczony wyłącznie jeśli piłka została wbita wąską-okrągła częścią młotka. bramka strzelona szeroką częścią nie zostanie zaliczona a gra toczy się dalej.
jeżeli drużyna przejmuje piłkę po straconym punkcie to piłka musi być podana co najmniej raz przed strzeleniem gola-punktu. to samo jeśli piłka w sytuacji pod bramkowej przeleci przez bramkę "od tylu".
po bramce drużyna która strzeliła gola musi wrócić na swoją połowę boiska.
jeśli ktoś wywróci słupek od bramki to pierwsze co robi to ustawia go na miejsce.
OSTATNIE MYŚLI:
rzucanie kijem - niedopuszczalne w trakcie gry, totalne frajerstwo.
polo to gra mocno kontaktowa ale wyłącznie dopuszczana jest konfrontacja młotek-młotek / rower-rower / gracz-gracz (z zastrzeżeniem, że w ręku trzymamy kierownice albo kij) inne np młotek-gracz lub młotek-rower są niedopuszczalne. co nie znaczy że nie ujdą płazem jeśli nikt nie patrzy, myślę że tu można wspomnieć że kierownice jak i kije powinny mieć owijki - tak dla bezpieczeństwa.

Zasady za https://ghettocourt.blogspot.com/

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "Tczew, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA