DoNuta taktuje. Filharmonia zaprasza przedszkolaków

(fot. Filharmonia Szczecińska)

odbyło się
06
04.2020
Poniedziałek
Tczew - DoNuta taktuje. Filharmonia zaprasza przedszkolaków
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie organizuję nie lada gratkę dla najmłodszych. Dnia 06.04 oraz 07.04 poprzez kanały internetowe odbędą się transmisje koncertów zatytułowanych "DoNuta taktuje".

Spotkania z muzyką na żywo w sali kameralnej były dla wielu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili całymi klasami do lodowego pałacu na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do nas - my przychodzimy do nich!

Podczas koncertów "DoNuta taktuje" uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. Nie chcemy by mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych prowadzących - Fermacie i Bemolu, czyli Grażynie Szyszko i Stefanie Królczyńskim. W najbliższym czasie planujemy więc emisję nowych odcinków DoNuty w naszych serwisach internetowych. Będzie to istna bomba energetyczna dla dzieci, które spędzają teraz czas w domach.

Możemy zdradzić, że oprócz Fermaty i Bemola dzieciaki będą miały szanse usłyszeć obój, flet poprzeczny, waltornię czy wiolonczelę, skrzypce i całą gamę instrumentów perkusyjnych. Audycje zapewnią muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcą dzieci do aktywnego słuchania w domu. Dzięki omówieniu trudnych pojęć muzycznych, jak i bawieniu się muzyką klasyczną, dzieci spędzą czas pożytecznie i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu.


Na premierowe odcinki DoNuta taktuje - Online zapraszamy w najbliższy poniedziałek i wtorek 6 i 7 kwietnia o godzinie 11:00. Wszystko na naszym Facebooku i kanale YouTube.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Tczew Koeln_gość

    06.04.2020, 22:21

    Cały internet zawalony jakimś góvvnem a to lekcje online a to jakiś głupie koncerty - a porno nie da rady oglądać bo zacina.

    Odpowiedz
    IP: 176.195.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.