Fotowoltaika i techniki 3D


odbyło się
07
11.2019
Czwartek
Tczew - Fotowoltaika i techniki 3D
Serdecznie zapraszamy na spotkanie "PV i 3D w mojej firmie" - adresowane do przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką druku 3D oraz ogniwami fotowoltaicznymi.
Będziemy gościć przedstawicieli Słupskiego Inkubatora Technologicznego, którzy przybliżą własne doświadczenie związane z fotowoltaiką oraz usługami w zakresie druku 3D i nie tylko.
Nasze wydarzenie to również świetna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych oraz poznania nowych technologii w praktyce.


Termin: 7 listopada 2019 r. (czwartek)
Miejsce: Dom Przedsiębiorcy - sala konferencyjna - I piętro
Start godzina: 10:00, zakończenie: 14:00

Wstęp bezpłatny! Prosimy o potwierdzenie udziału klikając na: https://evenea.pl/event/411724-41/

PARKING: mogą wystąpić trudności z niewystarczającą ilością miejsc postojowych dlatego bardzo prosimy o skorzystanie z alternatywnego bezpłatnego parkingu wzdłuż ulicy Westerplatte/Piłsudskiego 1.

AGENDA
10.00 - 10.45 Efektywność instalacji fotowoltaicznej na podstawie doświadczeń z tworzenia i funkcjonowania instalacji PV na dachu Słupskiego Inkubatora Technologicznego.

Na dachu budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy szczytowej wynoszącej 180,36 kWp. Jest to jedna z największych w Polsce i największa na Pomorzu instalacji PV na dachu. Instalacja jest monitorowana za pośrednictwem systemu SCADA. Prezentacja pokazująca doświadczenia w tworzeniu i funkcjonowaniu instalacji.

10.45-11.00 Pomiary termowizyjne
Specjalistyczna usługa doradcza oparta na badaniach termowizyjnych budynków, elektrowni wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, inspekcji optycznej wysokich obiektów, z zastosowaniem dronów inspekcyjnych z możliwością podwieszania kamer (optycznych, termowizyjnych) i przyrządów pomiarowych.

11.00 - 12.00 Centrum Druku 3D i specjalistyczne usługi doradcze
Prezentacja specjalistycznych usług doradczych dla przemysłu w tym:
Pomiary i Skanowanie 3D
Wykonywanie pomiarów 3D w oparciu o skanowanie przestrzenne ukierunkowane jest na dokonywanie weryfikacji wymiarów lub poprawności wykonania obiektu mało i wielkowymiarowego. Dysponujemy skanerem 3D pozwalającym na skanowanie przedmiotów o wymiarach przekraczających 2m.

Inżynieria odwrotna
Specjalistyczna usługa doradcza cyfryzacji obiektów z wykorzystaniem inżynierii odwrotnej opiera się na przekształcaniu obiektów przestrzennych w ich modele cyfrowe. Najczęstszym zastosowaniem tego procesu jest późniejsza reprodukcja elementów już niedostępnych na rynku lub odtworzenie unikalnego uszkodzonego obiektu.

Prototypowania i Druku 3D
Omówienie różnych technologii druku 3D wraz z przykładami wydruków i możliwych zastosowań.
Słupski Inkubator Technologiczny dysponuje drukarkami pracującymi w technologiach FDM/FFF (Fused Deposition Modeling), SLS (Selective Laser Sintering), MJP (Multi Jet Printing), które pozwalają na uzyskanie wydruków o różnych parametrach technicznych, z zastosowaniem różnych materiałów, w różnej skali dokładności, wielkości końcowego przedmiotu. Rozwiązania profesjonalne dedykowane przemysłowi.

Marcin Ingielewicz
Od lat związany ze Słupskim Inkubatorem Technologicznymi i Pracownią Automatyki Robotyki i Systemów Wizyjnych działającą w SIT. Zawodowo zajmuje się skanowaniem 3D, analizą otrzymanych wyników pomiarowych oraz doborem optymalnych technologii wydruków jak i drukiem 3D. Ponadto współpracuje z producentem automatyki przemysłowej, integratorami oraz przedsiębiorcami w celu promowania rozwiązań związanych z automatyką przemysłową w oparciu o zasoby Pracowni. Miłośnik wszelkich nowinek technologicznych.

Jacek Niski
Główny Informatyk Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Słupskiego Inkubatora Technologicznego, dodatkowo realizujący Specjalistyczne Usługi Doradcze w zakresie pomiarów 3D, skanowania 3D, projektowania CAD, inżynierii odwrotnej oraz druku 3D w różnych technologiach (FDM, PolyJet, SLS). Zaangażowany w nadzorowanie pracy elektrowni fotowoltaicznej oraz programowanie i konfigurowanie systemu SCADA zarządzającego elektrownią PV w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, ul. Obrońców Westerplatte 3" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA