Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli (fot. tcz.pl)

odbyło się
06
01.2019
Niedziela
Tczew - Orszak Trzech Króli
Już tradycyjnie 6. stycznia ulicami Tczewa przejdzie Orszak Trzech Króli - nie zabraknie wspólnego kolędowania i dobrej zabawy - przekonują organizatorzy.

Orszak Trzech Króli to wspólne kolędowanie w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami.

- Zapraszamy na godz. 14.00 na kanonkę całe rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub szyldami. - mówi Stefan Kukowski.


- Pierwszy orszak wyrusza z placu Hallera (godzina 13.30) ulicą J.Dąbrowskiego do Kanonki na czele z pierwszym królem oraz Proboszczem Adamem Gadomskim i Wielkim Kanclerzem Orderu Świętego Stanisława - Stefanem Kukowskim.
- Drugi orszak wyrusza z Fabryki Sztuk (godzina 14.10) przy ul. 30 Stycznia do Kanonki na czele z drugim królem oraz Prezydentem Miasta Mirosławem Pobłockim oraz proboszczem Janem Bukiem.
- Trzeci orszak wyrusza z placu przy pomniku Jana Pawła II Świętego na Suchostrzygach (godzina 14.15) na czele z trzecim królem oraz ze Starostą Tczewskim - Mirosławem Augustynem i proboszczem Jackiem Spychalskim.

- Pokłonimy się Dzieciątku, wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence wspólnie ze wszystkimi. - dodają organizatorzy.


Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej. Wszyscy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem, słodyczami. Każdy może otrzymać darmowy śpiewnik z kolędami, aby wspólnym śpiewem uczestniczyć w pokłonie Dzieciątku.


Konkurs

Mając na uwadze przygotowanie się do święta Epifanii organizatorzy ogłaszają na najlepszą własnoręcznie, artystycznie wykonaną na: koronę (I miejsce 300 zł, II miejsce 200 zł, III miejsce 100 zł, wyróżnienia po 50 zł), pracę plastyczną o tematyce trzech króli w dowolnej technice i formacie (I miejsce 200 zł, II miejsce 150 zł, III m. 100 zł, wyróżnienia po 50 zł), przebranie się rodziny (minimum 4 osobowej) w dowolne, artystyczne stroje (I miejsce 700 zł, II miejsce 500 zł, III miejsce 200 zł).

Podpisane korony i prace plastyczne (imię nazwisko, wiek, adres, telefon, e-mail) należy złożyć po zakończeniu orszaku w namiocie organizacyjnym przy scenie. Prace indywidualnie wykonane lub w rodzinnym zespole oceniane będą przez komisję konkursową.

Rodziny uczestniczące w orszaku proszone są po udziale w orszaku o podejście do namiotu organizatora, gdzie będzie ich oczekiwała komisja konkursowa. Wszystkie nagrody wręczane będą na specjalnym spotkaniu w Starostwie podsumowującym tczewski orszak. Do zobaczenia na orszaku w Święto Objawienia Pańskiego!


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • grzes_gość_gość

  06.01.2019, 11:43

  tak malo chetnych,ze kuszeni sa kasa?a dlaczego organizuje to swiecka wladza?jest to swieto koscielne,wiec niech zajmie sie tym kler.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx3 
 • +2

  JO_gość

  06.01.2019, 18:19

  orszak

  organizowany przez nadmuchanego kanclerza wydumanego orderu ;-)

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA